banner2

6 Haftalık Görünüm ve M. Başakşehir maçı

Sezon başında fikstür çekildiğinde hem fikstür ve hem de takımın yeniden kurulmasına bakınca ilk 6 haftadan fazla beklentim yoktu açıkçası…

Sanırım geçen yıllardaki ‘oynamadan’ puanlar alan ancak,iyi futbol isteyen Bursaspor seyircilerini tatmin etmeyen” takım gitti yerine, her hafta üzerine koyarak iyi futbol oynayan ancak henüz oyunu sonuçlara yansımayan bir takım oldu. Bu da umutlu ancak, sabrı da gitgide azalan bir camia sonucunu doğurmaktadır.

Bursaspor; Futbolun adaleti VAR’sın YOK olsun, bizim umudumuz VAR dedirtmeye devam ediyor. Ancak, Gooool diye bağırıp sevinmeye başlayıp, sonra sevincimiz boğazımıza düğümlendiğinde, ruhumuzdan kopan, futbolun ruhu değil de nedir?

Adalet olsun; ama herkese, her maçta ve maçın her anında olsun. Özellikle verilen -verilmeyen kartları da gözden kaçırmayalım.

Dün Robotik bir takıma karşı, fiziksel gücümü çerçevesinde çok iyi mücadele ettik. 2.yarıda orta saha ve ön bölgedeki oyuncuların fiziksel düşüşleri ile oyunun kontrolü rakibe geçti. Ancak takım savunması yönünden çok yol alan Bursaspor, pozisyon ve gol imkânını rakibe vermedi. Okan’ın kurtardığı penaltı, hak ettiğimiz minimum 1 puanı getirdi.

Daha iyi bir Bursaspor için, 6 haftanın sonunda görülenler ise;

1.Oyunun hücum yönünü geliştirmek için sadece Sakho’ya bağlanmayan gol yolları

2.Daha iyi çalışan kanatlar

3.Orta sahadan hücuma daha fazla katkı gerektiğidir.Mevcut kadro ile Ocak ayına kadar gitmemiz gerektiğinden, 3 puanlarla tanışmak için, dün oynayan kadroda fazla oynama yapmadan (ancak kanatlardan birine Stancu’yu veya mesela Latovlevici’yi veya gençlerden birini oynatarak) üretkenliği arttırmak gerekmektedir. Stancu oynatılırsa 2.nci forvet gibi katkısı olabilir. Elbette o da Bursaspor gibi gün gelecek şanssızlığını yenecektir.

Buraya kadar ki kısım Samet Hoca ve Ekibinin işi. Dün Umut Meraş’ı nasıl doğru bir tercih ile oynattı ise, Burak Kapacak, Latovlevici, Stancu veya gençlerden biri ile bu arayışta olacağını düşünüyorum.

Atanasov’u da 8 veya 10 numara da denenebilir. Onun da kumaşı çok iyi. Umut Meraş, Burak Kapacak’a verilen şansı, Atanasov’un da iyi değerlendirmesini bekliyorum.

17. hafta sonuna kadar 11 maçımız var ve bunların 6’sı iç saha maçı. Şu andan itibaren iç sahada kazanılamayan 3 puanın mazereti de olmayacaktır. Mevcut 5 puan üzerine alınacak 18 puan ve deplasmanlardan da gelebilecek 5 puan ile toplam 28 puan ilk yarı için oldukça güzel ve yeterli olacaktır.

Yönetimin ise, Scouting ve Teknik ekiple beraber, bu kez Aralık sonuna kalmadan gidecekleri ve gelecekleri belirlemesini ve işi son ana bırakmadan bitirmesini umuyorum. (Kadromuzda hala var görünen Joshua John, Boban Jovic yanında Kembo, Emre, Onur ve hatta Yusuf da gönderilebilir)

İçeriye de kat edip, gol tehdidi olan en az 1 ve hatta 2 kanat oyuncusu ve iyi bir 10 numara ihtiyacımız var. Uygun maliyetli ve kaliteli bir stoper de hem yedek ve hem de bir sonraki yıl için düşünülmelidir. Chedjou, Tunay ve Umut Nayir’ın kiralık oyuncu olduğunu unutmayalım.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Halim Koçdemr
Halim Koçdemr - 3 yıl Önce

Can Kardeşim Güzel Tespitler Kalemine Sağlık.

Servet Kuru
Servet Kuru - 3 yıl Önce

Hakemler sahanın hakimi olduklarını unutup irade sergileyemiyor ve performansları çöküyor. Var sistemine güvenmek teslim olmak seyirciyi hakeme karşı güvensiz hale getiriyor

Oğuz Güren
Oğuz Güren - 3 yıl Önce

CAN KARDEŞİM YORUMLARINA AYNEN KATILIYORUM. BURSASPOR GİDEREK DİŞLENİYOR. DEDİĞİN GİBİ KANAT AKINLARI VE GÜZEL ORTALAR DA SONUCA GİDECEK BİR FORVET GEREKİYOR.