banner2

Acaba?

Üst akıl gerçekten var mıdır? Bu, eti budu olmayan algı yaratma patronunun kökü içerde mi yoksa dışarıda mıdır? 

Dünya’da üst akıl der ki; Saddam! Kuveyt’e gir hazinesini talan et ve yükleyip ülkene götür. Kimse sesini çıkarmaz diye inandırır ve yaptırır.

Aynı üst akıl maksadını hasıl etmek için Irak’ın petrol borularına Avrupa’yı bile tehdit eden ‘Cehennem Topu’, deterjan fabrikasına ‘Nüklüer Silah Tesisi’ damgasını vurur.

Ardından Saddam’ı ipe çeker, Irak’ı vurur ve cehenneme çevirir.

Ülkemde üst akıl örnekleri nitelik ve nicelik bakımından dünyaya tur bindirir. Avrupalıyız deriz ama on sene öncesine kadar erken kalkanın ihtilal yaptığı Güney Amerika ülkesi gibiydik. Halk kim için yaptın demeye kalmadan üst akıl ‘sizin için’ der ama sopa halkın sırtına iner.

Bizim paramız vardır ama üst akıl için geçer akçe dolar ya da Euro’dur. AVM’lerin WC'lerinde bile dövize endeksli hacet giderilir.

Türkiye’nin ekonomik sorunlar, cari açık, enflasyonun kafa kaldırması, Fetö, terör, Suriye, Nato ve ABD ilişkilerine bakıldığında en son seçim düşüneceği günlerde biri haykırdı diye erkenci seçim kararı almamak gerekiyordu ve alınmamalıydı.

Hükümet sorunu yoktu. Parlamentoda iktidarın sayısal eksikliği yoktu. Beştepe iradesine karşı duruşun esamisi bile yokken Beştepe’ye erkenci seçim kararı aldıranları iyi okumak gerekir.

Sayın Cumhurbaşkanı’nın FETÖ'nün hala canlı ve yer altında tetikte beklediğini her fırsatta ifade etmesine rağmen, rüzgar alarak oldu bitti seçim kararı almasının ardında üst akıl var mıdır?

On beş yıldır gündemi tayin ederken, muhalefetin seçim operasyonu sonucunda gündemin peşinden gitmeye başlaması tesadüf müdür?

Artık Bursa’da son dönemde yaşananlar sonucunda gün gibi aşikar olduğu üzere FETÖ'nün siyasi ve ekonomi kurumları kanadı yaşamını sürdürmektedir. 

Hal böyle iken üst akıl Türkiye üzerine bir senaryo yazıp, manşetini Bahçeli’ye attırmış olabilir mi?

YORUM EKLE