banner2

Ali Ay! Bakkal’a gitme!

Belli ki Ali Ay menajerlerin kucağından inmemeye karar vermiş, hatalarına bir yenisini ekliyor market varken Bakkal’a gidiyor.

Bakkal’da gelme ve kuvvetle kümeden düşürme ihtimaline karşı birilerine  arabesk göndermeler yapıyor.

Bursaspor’un işi çok zor ama zor işler bizim işimizdir. Gelirsem kümede kalmaya çalışacağız’ diye yazdırıyor.

Bakkal bu sözleri an itibariyle Erzurum, Akhisar ya da Göztepe için söyleseydi belki bir anlam ifade ederdi. Bu üç takım bizim altımızda ve üçüyle de maçımız var.

Evet! Bursaspor’un yanlış kişi tarafından yönetilemediğini iki yıldır yazıyorum. Başımız yine dertte diyorum.

Allah yüzümüze bakıyor Göztepe kendi ayaklarına sıkarak evinde Akhisarspor’a yeniliyor ve son üçe yine inmiyoruz.

Kim ne derse desin özellikle sezon başında yaptığı büyük hatalara rağmen Samet Hoca ile ligin tamamlanmasından yanaydım ama gitti.

Batıl inançlarım yoktur ama Alanyaspor maçında kaçırdıklarımıza baktığımda üç senedir üzerimizde olan lanet ve uğursuzluğun devam ettiğine inanmaya başladım.

Ali Ay kendini temizlemiyor, sözlerini tutamıyor ama adam satmaya devam ederek çevresindekileri birer birer tribünlerin önüne atıyor.

O gidenler bir konuşsa acaba sokakta gezecek hali kalır mı?

Gelelim Bakkal’a düşürdüğü ya da düşerken terk ettiği takımları alt alta yazarsak bir lig oluşur. Bazen paranın dik geldiği de olup üç beş maç kazanarak namını sürdürüyor.

En son geçen sezon ortasında aldığı Alanyaspor ile bu sezon hazırlıklarını yapmış olmasına rağmen sıfır çekerek kovulan bir eski tüfek adamdan medet umuyoruz. Bunlardan üç beş tane var ve sezon aralarında dalıp dipten kendilerine altın çıkarırlar.

Bunların içinde tek bir iyi hoca vardır o da Sergen Yalçın’dır. Sezon başı hazırlıkları zor gelir ve yaz tatillerini feda edemez inen birinin başına paraşütle biner. Allah için kendi mantığı içinde dürüst olduğu için şansı da yardım eder.

Bu takımın henüz fişi çekilmemiştir. Önce futbolcuların alacaklarını ödeyip mutlu edeceksin, ardından panik yapmadan, tribünlere fazla kulak asmadan, kurnazlara para saçmadan düzgün bir adamla yola devam edeceksin.

YORUM EKLE