banner2

Ali Ay borcu İhale etti ..

Bursaspor Başkanı Ali Ay basın toplantısı yaptı ama herhalde Mustafa Er olayında olduğu gibi konuşmalarını ve ne söyleyeceğini yazıp eline veren Medya Direktörünün talimatıyla yalanlayamadıkları belgeleri ortaya çıkaran Adnan Alp'i Bursaspor İbrahim Yazıcı Tesislerine ve Basın Toplantısına almadılar. Yani karpuz seçer gibi gazeteci seçerek  basın toplantısı yaptı.

Ben gitmedim ama gitseydim ona tek şu soruyu sorardım. 'İki senedir her toplantıda dua eder gibi teşekkür ettiği ve fedakarlıklarını anlata anlata bitiremediği Fatih Pulat'ın neden istifa ettiğini ve kendisinin istifa kararını nasıl karşıladığını evirmeden çevirmeden net bir şekilde açıklar mısınız?'

Bu sorunun gerçek yanıtını elbette zaman içerisinde alacağız ama Ali Ay asla veremez.

Soruyu şimdiki Yönetim Kurulunun üzerinde konuşlanan Yedek Üye, Muhasebeci, Servisçi, Gölyazı Sevdalısı(!) ve Eski Futbol Şube Sorumlusu Parlakay' ın koruyucusu Ali Ay, söz konusu iddiaları ancak çemkirik cümlelerle bazen Divan Üyelerini fırçalayarak, bazen de Gazetecileri tesise sokmayarak eskitmeye çalışır.

Bu kısmı atladıktan sonra iki yıl önce bir yılda mali tabloyu düzelteceğim diye çıktığı yolda çamura battığı için acilen gereken 120 milyon civarında parayı bir çırpıda ihale ediverdi.

Ali Ay masalı aynen şöyle kurguluyor ve sunuyor. Seçimden sonra Ankara'dan Stadyum isim hakkından gelecek 40 milyon doların üstünde bir beklenti yaratırken, borcu kombine gelirlerini önemsemeden, sanki Vali ve Belediye Başkanı verebilecekmiş gibi onlar adına ciddi kaynak sözünü veriyor.

Yani kendi yarattığı bütün borçları yarım saatte ihale ediveriyor.

Proje yok.

Spor yok.

Bursaspor yok.

Transfer yok.

Sezon planlaması yok.

Batalla zaten yok.

İyi para gelirse Harun bile yok.

Buna basın toplantısı değil, gaz atma toplantısı denir. Bursaspor'un transfer listesinde olan bir oyuncu rakibe gidiyor. O kardeş kulübümüz diyor. Aynı ligde aynı sorunlarla karşı karşıya gelme ihtimali büyük olan kulüpler kardeşliği buzdolabına atar. Yarın skorda üç ihtimalde gerçekleşse sıkıntı olur.

Bunu da mı bilmezsin be Adam?

Ali Ay'ın nasırına basmayın toplantısında bir soruya verdiği cevap tarihe geçerken milleti de kırdı geçirdi.

Soru: Bayramdan sonra sürprizlerim var demiştiniz. O sürprizleri açıklar mısınız?

Cevap: Mealen 'Ben öyle bir söz mü söyledim?

Başkan bu konuda haklıdır. Sadece önüne konan kağıtları okuduğu için ne dediğini bilmemektedir.

Benim anladığım kadarıyla Ali Ay'ın Bursaspor diye bir derdi yok. Seçimleri Bursaspor'dan daha fazla düşünüyor. Musluğun başına diktiği adam, bir zamanlar en kıymetlim dediği Fatih Pulat'ı bile yediğine göre Türk Lirası verip Euro olarak tahsil edeceği paralarını tahsil edip verdiklerinin üzerine çorba bile kazanıp gidecektir.

Gerçi denetçiler onun takımından değil. Yalçın Cambaz' ın denetçi raporu hakkı ile yazılırsa ki güvenim tamdır.

Bir çok kişinin suratına mor çok yakışacaktır.

Umarım giderken bize kaldırılacak bir cenaze bırakmaz...

YORUM EKLE