banner2

Ali Ay ilk defa doğruları söyledi!

Hani bende Ali Ay ve Taifesi alerjisi var ya!

Bursa’da başka konu yok gibi elimi onlara vurmaya alıştırmışım ya!

Divan’ın yancılık yaptığını, özgül ağırlığını sıfırlayıp kendini yok ettiğini, 1060 ‘ın ihanetini yazarak haddimi aşıyorum ya!

Hani benim beklentilerim yada kuyruk acım var ya!

Kupadan elenince ellerimi oğuşturup, kalemimi yumruk yaparak sallamak için fırsat kolluyorum ya!

Zinhar yalan ama varsın dileyen dilediği gibi düşünsün.

Ali Ay’ın son konuşması ‘ ilk defa ‘ yüzde yüz doğrudur.

Çünkü eline tutuşturulan kağıttan okumadan ayaküstü söyledikleri tamamen gerçektir.

Evet! Sayesinde yoğun bakıma giren Bursaspor’u onun ifadesiyle ‘Her an kaybedebiliriz.’

Dikkatinizi çekerim…

Ligde başarısız olup Avrupa’ya gidemeyebiliriz demiyor.

Hedefimiz olan ilk beşe giremeyebiliriz demiyor.

O gün henüz elenmediğimiz kupayı alamayız demiyor.

Hatta daha ileri gideyim küme düşebiliriz bile demiyor.

Ne diyor?

Bursaspor’u kaybedebiliriz diyor!

Neden böyle konuştu diye düşündünüz mü?

İlk dinlediğim zaman aklıma şunlar düştü.

Ali Ay ve Eyüp oğlu Ö. Hasan Parlakay neleri var neleri yok Bursaspor’a verdiler. Diğer yöneticiler dolgudan geldikleri için para falan vermiyorlar, hatta toplantılara bile gelmiyorlar. Bizim iki Ay para vere vere paraları bitti tükendi. Evde tencere bile kaynatamıyorlar. Çoluk çocuk aç bilaç kaldığı için artık tükendik diyor. Olabilir derken ve onlar adına üzülürken…

Eyüp oğlu Parlakay’ın adına yüzde sekseni Futbol Şube sorumlusu iken alınmış 30 (otuz) tapu önüme gelince içime ferahlık geldi.

Şükürler olsun batmamış ve hatta Bursaspor’a Atanasov’ları, Josue John’ları Del Valle'yi ve diğer çöpleri kazandırırken çoluk çocuğunun geleceğini bile garantiye almış diye sevindim.

Muhasebecisi az zamanda büyük işler becerip bu kadar emlak zengini olmuşken patronunun aldıklarını hayal bile edemiyorum. Onun adına da mutlu oldum.

Bunların dünyalığında eksik yok fazla varken, Bursaspor’u niye kaybedebiliriz sorusuna takıldım.

Frey’ in 600 bin Euro’su bizi batırmaz bir ne İsalara ne Mosua Sow lara üç beş maç için 800 bin Euro vermişiz. Frey nedir ki dedim ama demez olaydım.

Bilgiler akmaya başladığında masamın üzeri sel baskını gibi oldu.

Nereden başlayayım ki!

Önce personel…

Çoğu asgari ücretli çocuklara üç aydır maaş ödenmiyor. Kapının önüne koydukları personele sosyal hakları ödenmiyor ve sapıkça vadeler öneriliyor. Bu arada ballı maaş olan cici çocukların hiçbir sorunu, sıkıntısı yok. Masa altından işleri görülüyor. Bunu kim yapıyor? Başkan olduğunda Bölükbaşı yönetimindeki maaş takvimi sorduğunda bazen 20 sine falan sarkıyor ama ay içinde ödeniyor cevabına personeline ilk beş günde maaşını ödemeyen adam değildir diyen Ali Ay yapıyor.

Basketbol…

Bursaspor’u yuvası bilmiş, koskoca profesyonel adamların maddi sorunlarını öteleyerek amatörler gibi oynatmış, Bursaspor Basketbol takımını kurmuş, sahada ve alemde kral yapmış Şemsettin Baş’ın kellesini hiçbir haklı sebep yokken aldılar. Patron tasarrufudur dersiniz olabilir ama patron dediğin kafa keserken hesabı da kesmeyi bilmelidir. Şemsettin Hocanın şampiyonluk primi bile ödenmemiş ve 300 bin Lira civarındaki alacağını aylarca oyalayıp sonunda sana borcumuz yok demek hangi kitapta yazar bilmem ama hukuk kitabındaki karşılığı icra ile tahsilattır. Şemsettin Hoca şeriatın kestiği parmak acımaz deyip yola çıkınca sinyalciler gibi el altından haber sızdıran onu kötüleyen yazılar yazılmasını isteyenlere basketbol deyimiyle üçlük bir yuh atalım.

Eski dostlar… Eski borçlar…

Takımın kimyasını bozarak onlarca başarısız transfer Ali Ay ve Taifesi, aldıklarını gönderirken, eski oyuncuların sözleşmelerini fesih ederken kasayı kuruttukları için kriterler gereği alacağım yoktur kağıdı almak için hepsine marul gibi senet doğruyorlar.

Paul Le Guen senetleri alıyor bunların kankası Menajer Metin vasıtasıyla malum faktöring şirketine senetleri kırdırıyor. Senetler ödenmeyince Metin tekrar araya girerek bir inekten üçüncü kez deri çıkarıp bedeli mukabili senetleri cennet vade uzatıyor.

Algıda sorunun olan 1060 kişi anlasın diye bir daha söylüyorum Euro senede vade uzatarak hem kurdan hem faizden içeri giriyoruz.

Bu kadar mı?

Keşke olsa ama değil!

Sercan Yıldırım’ı sanki lazım değil gibi gönderirken aylık Euro ödemeli cennet vade senetler veriyorlar. İkinci senette patlıyorlar. Üçüncüsü kapıda… Adam geleceği için ev aldığı yere verdiği senetleri müteahhit tahsil edemeyince sıkıntı başlayacak ve tahsili yoluna gidilecektir. Yakın zamanda onu da kamuoyunun önüne atarlarsa şaşırmam. Ama yasalar duygusal değildir. Senetteki ‘Muacceliyet kesbeder ‘ sözü alacağının tamamını kerpeten gibi söker alır.

Serdar Kurtuluş ve benzerleri için de aynı sorunları kopyalayıp yapıştırabilirsiniz.

Elimizde para edecek kim varsa alacaklarına karşı bonservislerini vererek gelecek paralardan da olduk.

Bu sorunlara yakında patlak verecek olan kiralıkların ödenmeyen alacaklarını eklediğimizde Bursaspor öyle bir krize girecek ki; o gün bittiğimiz gün olacaktır.

Adını anmadığımız Vergi, SGK, ve sırtından geçinen keneler gibi onlarca sorunu bunlara ekleyebiliriz.

Ali Ay bunları gördüğünden fetvayı ‘ Bursaspor’u kaybedebiliriz’ olarak vermiştir.

Arkasında dev gibi Kardemir’in olduğu Karabük soyguncu yönetimler eliyle iki senede yerle bir edildi.

Allah Bursaspor’un yar ve yardımcımız olsun ama en azından Ali Ay ve Parlakay’ın gelecekleri açısından için rahattır. Arazileri satar satar geçinirler...

YORUM EKLE
YORUMLAR
Oezcan Rodop
Oezcan Rodop - 2 yıl Önce

Sayin OSMAN GÜRCAY elinize kaleminize yüreğinize sağlik arife tarif gerekmez görünen köye klavuz istemez derdi atalarimiz ama bu uyutulan uyuyan camiamiza ne yazilsa ne cizilse boşşş boşşş Sizi cani gönülden kutluyorum bu satirlari kaleme aldiğinizdan bu yazinizi bilemem kaç defa zevkle okuyacağim tekrar elinize kaleminize yüreğinize sağlik.