banner2

Ayıp yorganın üzerine çıktı…

CHP nin Nilüfer Belediye Başkan Adayı kim olacak konusunda epeyi gelgitler yaşanmıştı.

İlk bilgiler Mustafa Bozbey’in devam edeceği şeklinde gelince, Bozbey artık yıprandı kazanamaz diyenler vardı. Bu bir iddiadır arkasında duruyorsan kaybetsen de sıkıntı olmaz. Son tahlilde bazı şeyleri eksik değerlendirmişim der geçersin. Yazdıklarınıza katılan olur katılmayan olur ama bir anlam ifade eder.

Bozbey BŞB ye çekilince o cam güzelleri Bozbey tasfiye edildi asla kazanmaz ve ne hikmetse CHP Nilüfer’ i de kaybedecek demeye başladı. Bunlarda birer iddiadır ve etrafında raks etmedikleri sürece katılmasan da saygı duyarsın.

Artık onlar açısından  Nilüfer için aday belirmeme süreci başlatılmıştır. Armudun sapı, üzümün çöpü, Ceyhun’un bıçağı var deyip oraya kimseyi yakıştıramazlar. Sanki sonunda eniştem seçilecek gibi…

Bozbey’in Nilüfer Belediyesi için kendi yerine aday önerme hakkı ve ısrar etme gücü vardır. Bunun adına pazarlık denemez. Kılıçdaroğlu doğruyu yapmış ve Bursa’da sandıktan en çok sol oyu çıkaracak adayı BŞB Başkan adayı olarak belirlemiştir. Onun da yerine gelecek adamı seçmesinde bir beis görmemiştir.

Bozbey, benim 16 senedir yol arkadaşım olan ve bu süre içerisinde görevini liyakatla yapan yardımcım Turgay Erdem bu makama layıktır demiştir.

Bunu beğenmeyebilirsiniz. Turgay Erdem’i yeterli bulmayabilirsiniz. Bozbey’den sonra hafif kalır diyebilirsiniz. Hatta biraz ikili oynayıp Nilüfer’i de kaybedeceksiniz diye iddianızı soslayabilirsiniz...

Ammmaaa!

Kalbinizle zina edecek kadar histerik bir eda ile senaryo yazarsanız basın, medya, sosyal medya fark etmez!

Sizden cacık olmaz.

Şu müptezel iddiaya bakar mısınız? Turgay Erdem yıllardır hasta olduğundan bu işi götüremeyecek ve istifa edecek yerini damada bırakacakmış.

Yuh be!

Birini ölmeden gömmek size yakışır biliniyor, biraz izan biraz insaf damarınız da mı yok?

Bozbey’i makamında oturduğunu ne zaman gördünüz. Koskoca belediyeyi telefonla bile idare etmeye vakti yok. Düğün, cenaze, hastane, açılış, temel atma, ödül, STK toplantıları derken adama 24 saat yetmiyordu.

Nilüfer iyi yönetiliyorsa Bozbey vizyonunu vermiştir takım gereğini yerine getirmiştir. Takımın başında da Turgay Erdem vardır.

O zaman aday olacak ismin Turgay Erdem olması normaldir. Eniştem olacak değil ya!

Bu kariyeri yok saymak, Nilüfer belediyesi başarısındaki payını hiç etmek kul hakkıdır..

Haa Nilüfer’de arıza varsa suçun yüzde 51 i Turgay Erdem’indir seçilemez olur biter.

Bunu Bozbey’e bende ama adabınca sordum. Turgay Erdem sağlık sorunları yaşıyordu. Bu süreci götürebilecek mi dedim. Bana durumunda sıkıntı yoktur atlattı çok şükür kafada arıza olmadıktan sonra her şeyin çaresi vardır dedi ve benim için noktayı koydu.

Ardından Türk asıllı gayri müslüm yurt dışında yaşayan çok değerli  doktorunu bile buldum. Gerçekten sağlık sorunu kalmamış olduğunu öğrendim. Burada mesele isim değil, sağlık gibi önlemli bir konunun ağızda kenar mahalle dilberi gibi sakız olmasıydı.

Kafada arıza olunca bakın ne oluyor!

Bozbey BŞB Başkanı seçiliyor, Turgay Erdem Nilüfer Belediye Başkanı seçiliyor. Bozbey, Erdem’e sen hastasın istifa et diyor. O da kabul ediyor ve yerine damadını seçtiriyor.

Sandıktan kimin çıkacağı belli değilken bunu yazmak için epeyi jeton yutmak lazımdır.

Bu çok iğrenç bir senaryoyu yazan beyinde hem arıza hem zina vardır.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Koç
Koç - 2 yıl Önce

Yorumunuza katılıyorum. Lakin daha sade ve anlayışılır, yazabilseniz keşke.
Zira dilbilgisi ve Türkçe açısından yorucu bir yazı olmuş. Kusura bakmayın.