banner2

Ben bu işi bilmiyorum...

Bursaspor layığını yeniden seçti

Bursaspor Olağan Genel Kurul öncesi ‘Bir bilen’ kulağıma dört adaylı yarışın galibi Ali Ay olur diye fısıldayınca cehaletimden olsa gerek anında itiraz ederek gerekçelerimi sıraladım amaaaa...

Bir bilen’ bana ders verdi.

  • İki yılda tek doğru iş yapamayan,
  • İki sezonda hedef ilk beş deyip, Bursaspor’u dipte çakılı tutan,
  • Borcu azaltacağın deyip iki katına çıkartan,
  • Yeşil Bursa’yı U 21 de onlarca genç yıldız varken papazlar transfer edip küme düşüren,
  • Takımda Harun ve Aziz Behiç’ten başka para edecek futbolcu bırakmayan,
  • Kulüplerin Senatosu olan Divan Kuruluna ayar verip hakaret eden,
  • Taraftarın üzerine yürümeye kalkan,
  • Şirketinin ‘özel’ Muhasebecisine kulübün kasasını ve gümrükçüne kulübü teslim eden,
  • Çoğu asgari ücret civarında maaş alan personeline üç aylık biriken maaşlarını Ramazan Ayında bile ödemeyen,

Birisi Genel Kurulun güvenine mazhar olur mu dedim?

‘Bir bilen’ bu iş yaşa değil, başa bakar ‘Görürsün’ dedi ve BTSO seçimlerinde güdük olsun bizde kalsın diyenlerin desteklediği Başkan ve Yönetim TOBB Yönetim Kurulunda sıfır çekti ama Bursa'da kimse farketmedi  ve yaprak kımıldamadı diye ekledi.

Bursa'da kurum, kişi ve derneklerin duruş sorunu var diyerek noktayı koydu.

Sandıklar açılmaya başladığında ağır ağabeylerin ve divan kurulu üyelerinin olduğu ilk sandıkları dikkatle takip ettim. Ali Ay’ın ‘defolup gidiyorsunuz’ diye azarladığı üyelerin uzak ara Ali Ay’a oy verdiklerini gördüm.

Vallahi bir dahaki Divan Kurulu Toplantısında üyelere ‘Tek üzerinde durun’ komutu verirse kimse şaşırmasın ve divan üyeleri antrenmanlı gelsin.

İlk beş sandıkta açılan fark sonuna kadar devam etti ve Ali Ay seçimi Hüseyin Akdemir’in 100 oy, Lemi Keskin’in 350 oy, Ahmet Bozdemir’in 550 kadar oy önünde kazanmış oldu.

Yani muhalefet ikili ittifak bile yapsaydı seçilirdi.

Elbette Genel Kurul’un seçimine saygı duyacağız. Bu demokrasinin gereğidir ancak yöntemi ve blok kafalı oyları eleştirme hakkımız saklıdır.

Ali Ay’ın seçime son anda girmesinin referansı olarak Vali, BŞB, BTSO Başkanı ve Ağabeylerini vermesi bir anlamda taraftara değil onlara güvenmesi biat herşeydir ilkesi ışığında çok yönlü anlam ifade ediyordu.  Yeni hiçbir şey söylemedi, sadece elindeki eski hatalarını tekrarlamayacağının altını çizen kağıdı okudu.

Adaylar nasıldı?

Üç adaydan sürece en iyi hazırlanmış olan Başkan Adayı Lemi Keskin’di. Konuşmasında mali yapıyı düzeltmekle ilgili kaynak projesini sunmaktan öte verdiği sözlerle ve Bursaspor’u kendi malı zannedenlere teslim olmadıklarını, icazet almadıklarını ve almayacaklarının altını çizmesi heyecan yarattı. Ali Ay’a eleştiri sınırlarında çok ağır ithamlarda bulundu.

Ahmet Bozdemir’in gerçekten bir Bursaspor sevdalısı olduğunu yakından biliyorum ama düşük profilli bir kampanya yürüttü ve beklediğini alamadı.

Hüseyin Akdemir ismi kamuoyunda pek bilinmiyordu ama listesi çok sağlamdı. Bence çok asılmadı ve belki de istemedi.

Böyle ağır bir tablonun altına girerek risk almak her yiğidin harcı değildir. Hepsini kutluyorum ve asla seçimde Truva atı gibi Ali Ay'a hizmet ettiklerini düşünmüyorum ama yöntemleri yanlıştı ve bölünerek istikrarsızlığın iktidarına zemin hazırladılar.

Bağımsız Denetleme Kurulu ezdi geçti

Bu kongrenin en önemli tarafı Yalçın Cambaz Başkanlığındaki Bağımsız Denetleme Kurulunun Başkan adaylarından fazla oy alarak seçilmesiydi. Yani Denetleme Kurulu Başkan ve Yönetimin adamlarında oluşmayacağı için formaliteden değil daha sağlam, gerçekçi ve temiz denetleme kurulu raporları göreceğiz. Bu konuda Yalçın Cambaz'ın kişilik, bilgi ve birikimine inanıyorum.

Şimdi birlik zamanı

Büyük bir ekonomik kaos dönemi bizi bekliyor. Artık yeni seçilmiş bir Başkan ve Yönetim var. Çareyi onlar bulacak ve Bursaspor’u düzlüğe çıkaracak.

İçime sinmese de bekleyeceğim, takip edeceğim, canlarını sıkacak şeyler yazmadan nereye gideceğimize bakacağız.

Kendimi İğneli& Yorum

Her türlü olumsuz şeye rağmen seçilen Ali Ay’ı eleştiren dilim lâl olaydı demeseydim.

Elim kırılaydı mürekkebim biteydi de yazmasaydım.

Bakmasaydım.

Görmeseydim.

Bursaspor'u iki sezondur son maçta da olsa küme düşürmeyen Büyük Başkan Ali Ay'ı hasseten kutluyorum ve Divan Üyesi olmadığım için tek ayak üzerinde durma cezası hariç emirlerini bekliyorum.

Sen Bursaspor’un Genel Kurul Üyelerinden daha mı iyi bileceksin bre Gafil Osman Gürçay!

YORUM EKLE