banner2

BİSİAD Genel Kurulu'nda nöbet değişiminin öyküsü...

BİSİAD Bilişim Sektörü ve Profesyonelleri Derneği Olağan Genel Kurul Toplantısına katıldım. Osman Akın Başkanlığında üç dönem dörder yıllık seçilen Yönetim Kurulları görevin geleceğe teslim edilmesine karar vermiş olarak Genel Kurulun huzuruna çıktılar.


BİSİAD üyelerinin ilgi gösterdiği Genel Kurula TÜBİFED Başkanı Şenol Anlaş, TÜBİFED Genel Sekreteri Mustafa Çalış, MARSİFED Başkanı Ramazan Kaya, MARSİFED Genel Sekreteri Ezel Zeydanlı ve çok sayıda basın mensubu da katıldı.


Divan Başkanlığını Şadi Özdemir’in yaptığı Genel Kurulun gündemi adım adım geçildi ama işin özünde BİSİAD‘ı bugüne taşıyanların, çaba harcayanların, geleceğin Bilişimde olduğunu görüp mücadele edenlerin haklarının teslim edilmesi BİSİAD’ ın farkındalığını ortaya koyuyordu.


BİSİAD’ ın Kurumsal Disiplin anlamında da örnek alınacak bir yapısının olduğunun altını çizmek gerekir.


Başkan Osman Akın veda konuşmasını yaparken emeği geçen herkese şükranlarını ifade ederken, sadece kendisinin 12 yıllık öyküsünü anlatmadı. Bilişimi devlet nezdinde saygın bir sektör haline getiren, üniversitelerde ve özellikle Uludağ Üniversitesi’nde bölüm açtırılmasında emek harcayan bütün paydaşların hakkını teslim etti.


Bırakmasını bilmenin başlamasını bilmekten daha değerli olduğunun altını çizen Akın, bir anlamda bir seçim değil nöbet devrinin yapıldığını vurguladı.


Tek liste olarak gidilen seçimde Dağhan Uzgur Başkanlığında oluşan Yönetim Kurulu Ertan Yılmaz, Nesrin Erdem, İdris Doğrul, M. Serkan Aksoy, Hüseyin Ocağışen, Turan Almammadov, Yiğit Kiremitçi, Ertuğrul Bektaş’tan oluştu.


Yeni Başkan Dağhan Uzgur, ”Yirmi yıllık geçmişe sahip köklü bir derneğin başkanlığı görevini yürütecek olmanın heyecanı ve mutluluğunu yaşıyorum. Bilişim sektöründe ürün ve hizmet üreten birbirinden değerli şirketlerin yer aldığı derneğimizde, dünyaya yön veren bilişim sektörü adına ülkemiz için çalışmalar yapmak büyük bir mutluluk. Biz, gün geçtikçe yeni fertleriyle büyüyen bir aileyiz. Başkanlığımdaki yeni dönemde, BİSİAD’ın başarı çıtasını bulunduğu noktadan daha da yukarı taşımak ben ve yönetim kurulumuzun tek hedefi olacaktır” diyerek Genel Kurul üyelerine teşekkür etti.
Görevini Dağhan Uzgur’a devreden Osman Akın, Şeyh Edebali’nin Osman Bey’e verdiği Ey Oğul! diye başlayan ve bütün yöneticilere rehber olacak değerli öğütlerini Bilişim sektörünün yaratıcılığı ve farkındalığı ile uyarlayarak Dağhan Uzgur’a hitaben söylemesi bütün salonu duygulandırdı.


Anı plaketlerinin takdiminde güzel sahnelere tanık olduk. Dağhan Uzgur’da Başkan Osman Akın’ı başarı oscarı ile Yüksek İstişare Kurulu Başkanlığı’na uğurladı.


Büyük bir olgunluk, hoşgörü sahibi, örgütsel birlikteliğin önemini bilen zeki ve donanımlı insanların oluşturduğu birlikteliklerin yarattığı sinerji ülkemin gelecek adına umutlandırıyor.

YORUM EKLE