banner2

Bu selfi boşuna çekilmedi!

Mustafa Bozbey’in BŞB adaylığı kesinleşmesine kadar konuya mesafeli durmakla birlikte kendisini PM zanneden bir takım jetonla çalışan medya onun durumu netleşince, Bursa’da CHP nin elinde olan Nilüfer ve Mudanya Belediyesine aday aramaya başladılar. Nilüfer’deki takım oyununun ikinci kaptanı olarak bilinen Turgay Erdem adı geçince CHP den daha çok malum birtakım medya istemezük diyemedi ama o seçilemez nidaları atmaya başladı.

Oysa Bozbey’in 16 yıllık yol arkadaşım ve bir gün olsun off demedi. Bütün hizmetlerde onun ayak izi var ve onun hakkıdır diyecek kadar ahde vefalı olduğunu bilemediler.

Ben Turgay Erdem’in sağlık sorunları var olduğunu biliyorum dediğimde Bozbey bir gün olsun işini aksatmadı ve hastalığını da aştı. Nilüfer’e beyni çalışan adam lazım o da onda var dedi.

Öte yandan ilk seçildiği günden beri tartışılan Başkan olan ama Mudanya’yı yıllar sonra CHP li Belediye Başkanı olarak yöneten Hayri Türkyılmaz yine o bilinen malum cici medyalar tarafından, üzerinin çizildiği paylaşımlarında sadece birbirlerini beğenerek MKYK edaları ile kamuoyu yaratmaları fosss çıktı ve Hayri Türkyılmaz yeniden aday olarak belirlendi.

O tipler bu satırlardan sonra benim bir Türkyılmaz’ cı olduğumu iddia edeceklerdir ama değilim. Onlar balayındayken ben onunla öyle kavgalar verdim ki; araya neredeyse bir tek BM genel sekreterinin girmediği kaldı.

Yaptıklarını zaman içinde gördüm ve üslubu dışında çalışmalarının hepsinde Mudanya yararı olduğunu gözlemledim. Bir gün buluştuk ve sonra yine buluştuk ve birbirimizi anladık. Meraklısına söyleyeyim internet siteme Mudanya Belediyesinden tek bir banner reklamı almadım.

Hala bazı eksik ve hatalarını söylerim ama artık o da eskisi gibi seni kim fiştekledi demez ve tartışırız. Batık Mudanya'nın bütçesinin iki yakası  onu zamanında bir araya geldi. 

Hayri Başkan bu beş yıl bana çok şey öğretti ve yeni dönemde çok daha verimli olup emaneti teslim edeceğim dedi.

Bozbey’in BŞB Adaylıktan Başkanlığının, Türkyılmaz’ın devamının kararını elbette Bursa ve Mudanya Halkı verecektir.

Ben seçimlerin adil, kavgasız, seviyeli geçmesini ve kazananın Bursa olmasını diliyorum.

Kim kazanır tahmini yapmayacağım.

Bugün için çok erkendir ama BŞB de an itibariyle Alinur Başkan’ın bir adım, Mudanya’da Türkyılmaz’ın üç adım önde olduğunu söyleyebilirim.

Biz Medya kısmısına gelince bu seçimlerde yaratıcı olmazsak işimiz çok zor, karşımızda internet gibi öyle bir rakip var ki; kıytırık sosyal medya üzerinden birbirimizle kapışmamızın yaratacağı bir liralık katma değer yoktur.

Bir de yutkunamayacağımız kadar büyük niyet okuma maksatlı uçuk kaçık tahminler yapmayalım vallahi çok komik oluyoruz.

YORUM EKLE