banner2

Bu sıralamayı haketmiyoruz

Bu maçta alınan galibiyet umarım alacağımız galibiyet serilerinin başlangıcı olur. Bursaspor son 3 macta 7 puan alması önümüzdeki gelecek puanların habercisi görünüyor. Gelecek için bizleri ümitlendiren, maç bitinceye kadar takım oyuncularının tümünün müthiş bir mücadele ortaya koymaları. 

Samet Hoca takımı ağır ağır geleceğe hazırlıyor. Bu kadar başarılı olacağını beklemiyordum. Elindeki kadroyu en verimli şekilde oynatabilmesi en büyük artısı. Ayrıca Samet Aybaba’nın altyapıdan gelen oyuncularımıza forma vermesi taraftar nezdinde de sempatisi ve değeri yükseliyor. Ligde ki tüm takımlara örnek olup diğer hazır oyuncularla parayı cebe indiren kolaycı antrenörlerin canına ot tıkamaya devam ediyor!  

Bir teknik adamdan da bu beklenir. Bursaspor şapkadan tavşan çıkarırsa şaşırmamak lazım. Sevgili hocam, Önümüzdeki sene bu tavşan yerine kupalardan birini çıkartıversen günaha mı girersin! Ha sen ben bu sene  kupa alırım dersen sana karışmayız bilesin!

Birde şöyle düşünelim! Bursaspor Avrupa kupalarında oynamış olsa bu altyapıdan çıkan oyuncuların piyasası ne olur?

Alanya'da oynayan stoper Merih’i beğendim. Genç ve geleceği olan oyuncu. Fernandes kaliteli  nedense bizim maçlarda çok başarılı!  

Bursaspor bu sezon Samet Aybaba ile sahasında hiç kaybetmedi. Bursaspor bu sezon ilk kez bir maçta iki gol birden attı. Bu da gelişen ve sonuç alan bir takım olmaya başladığımızın göstergesi. İstatistikler Bursaspor’un resminin iyi olduğunu gösteriyor. Geçen sezonun 30 Nisan 2018 tarihinde oynadığımız Atiker Konyaspor maçında attığımız 2 gol ve 14 maç sonra tekrar iki gol. Bu iyiye işaret. 

Aurelien Chedjou’dan bahsetmemek olmaz. Bursaspor’da futbolunun ikinci baharını yaşamakta. Ayrıca  Ertuğrul’u  bize kazandırıyor. Gelişmesinde katkısı büyük.  

Badji gibi oyuncun varsa rakibe rahat yok. Aytaç’da ikinci baharını yaşayanlardan. Kendisini yakında Milli takıma yakında alırlar. Kendisine Bursaspor  yaradı. Bizde kendisini sevdik.Neden sevmeyelim ki Takımın golcüsü 3 golle Aytaç Kara. Ortada deli danalar gibi koşuyor yetmiyor forvetlerimizin yapamadığını yapıp goller de atıyor. Daha ne yapsın! 

Samet Aybaba’nın ortada bu ikilide ısrar etmesinin karşılığını alıyor. Daha iyi nasıl olurlar? Birde kaliteli forvetimiz olsa... İşte o zaman tadından yenmez... 

Umut Meraş önünde Latovlevici çok uyumlu ve birbirinin açıklarını kapatıyor. 

Sağ kanatta Barış ve Burak için aynı şeyi söylemek zor. Bu sene çok iyi oynayan Barış’ın işini zorlaştırıyor. Burak Pozisyon almada çok eksiği var.Hücumda özgüveni yerine gelmiş. Oldukça başarılydı. Ama böyle giderse iyi olacak gibi görünüyor. 

Sözün özü; Gençlerin forma giydiği Bursaspor bu sıralamayı hakketmiyor. 

YORUM EKLE