banner2

Bu takım Ali Ay ve Taifesinin değil bizimdir!

Bursaspor’un kötü yolda olduğunu yazarken sadece sahadaki oyundan bahsetmiyordum. Bursaspor bir bütün olarak koşar adım felakete doğru gidiyor. Başkan ve taifesi kötü yolda, idari profesyonelleri kötü yolda, kadrosu kötü yolda, taraftarı kötü yolda, tribünleri kötü yolda ben dahil yazar çizer takımı kötü yolda ama kimse tehlikeden bahsetmiyor.

Bütün bunların içinde kötü yolda olmayan tek adam var sezon başı yaptıklarından sonra günahım kadar sevmediğim Samet Aybaba enseyi karatmamaya çalışıyor. (Yahu Samet Hoca takımında kampa bile almadığın Sercan Yıldırım’dan daha iyi bir forvet söyle dişimi kırayım.) Yine de Samet Hocaya başarılar diliyorum.

Başkan ve Taifesine baktığınızda sorunu 2-0 lık Sivasspor yenilgisinde gördüğümü sanmayın. Başkan ve taifesi geldiği günden bu yana verdiği sözlerin hiçbirini tutmadı. Geçen haftaki Divan Toplantısında açıklanan borç için yazılan yazı varsa ona helal olsun.

Borcu yarıya indireceğim diye namus sözleri veren adam kendisi ikiye katladı, üstüne bir de dövize katlattı. Bunu yaparken takımın içini de boşalttı. Bu takım iki sene öncesinin takımı değil artık. Yarısı kiralık ve çöplerle dolu bir takım olduk.

Başkan ve taifesi işten çıkardıkları adamlara bile kıdem tazminatlarını ödemiyor. İcraya veren hakkını alıyor. Vermeyi ar görenler ise avucunu yalıyor.

Yahu kul hakkını yiyen adamın hanesinde bereket olur mu?

Bunların ne nuru var ne de bereketi var. Olan Bursaspor’a oluyor.

Sivasspor maçı bir derstir. 35 lik Robinho elinde bastonla orta sahadan ceza alanına kadar gelirken, dur diyen yok. Ehliyet ruhsat soran yok. Kaldırıyor kafasını düzgün bir vuruşla golünü atıyor. Maç biterken de son tango misali ikiliyor.

Bu Robinho’ yu Türkiye’ye getiren adamı, kendisini bir şey sanıp önerdiği Suat Paçacı başından savıyor. Özel işlerim var ilerde görüşürüz mavrası yapıyor. Adam da Paçacı ile Robinho’yu beğenmediniz geri bile dönmediniz size yakında Ronaldinho ve Messi ile geleceğim diye dalga geçiyor.

Bu Robinho işte o Robinho attıkları da Suat Paçacı’ya gelsin.

Beklentilerimizi dilek ve temennilerimizi gerçekleşecek olgular olarak değerlendirirsek hayal kırıklıkları devam eder ve yanlışları katlayarak yaparız.

Bu Başkan ve Yönetimden hayır yoktur. Bunu bileceğiz ama takımızın arkasında duracağız. Teknik Adama güveneceğiz. Başka şansımız yoktur.

Biz ligin en iyi top oynayan takımı filan değiliz puanlara bakıp bunu bileceğiz ama düşmemek adına elimizden geleni yapacağız.

Taraftar olarak herkesi kendimize düşman görmekten vazgeçeceğiz ve empati yapacağız. Puan kayıplarında VAR ı bahane etmeyeceğiz. Küfürle tribün cezası olmayacağız.

Yazarken dikkatli olacağız. Gerçekleri söylemekten korkmayacağız ya da kalemimizi satmayacağız.

Bu takım ne Ali Ay’ın ne taifesinin ne ona Biat eden Divan Başkanının ne de 1060 kişinin takımıdır. Bu şehrin takımıdır.

Ali Ay ve Taifesini eleştireceğiz. Hele mali kriz yaşatırsa anasını ağlatacağız ama Hocayı ve takımı eleştirirken dikkat edeceğiz. Bu sezon bu takımla gidecek.

Bu yönetim gidecek hem de çöpe atılarak gidecekler. Biz sevdamızı terk etmeden yanında durmaya ant içeceğiz

YORUM EKLE