banner2

Bunu da mı yapacaktın Ali Ay!

Başkanlık zordur ama Bursaspor’da başkanlık en zordur. Kimseyi mutlu etmen mümkün değildir. Şampiyon olduğumuzda bile içimizde sevinmeyen İrlandalılar vardı.

Başkan, futbolu ve dinamiklerini bilmeyebilir. Sağlam bir yönetim kurar, aklı başında profesyonellerden oluşan bir ekip oluştur ve tepeden süreci izleyerek dönemini yüzünün akıyla tamamlar.

Ali Ay Başkan oldu ama hiçbir zaman muktedir olamadı. Kul hakkını boynunda taşımanın vebaline örnek olacak şekilde attığı hiçbir adım doğru sonuçlar vermedi.

Üç yıldır hep ders aldım dedi ama bu işin alfabesini bile öğrenemedi.

Attığı hiçbir adımı kötü olsun diye atmadı ama rehberi akıl değil goygoycular oldu.

Evinin önünde ona ‘Artık arkandan çekiliyoruz sende uğursuzluk mu var ki üç yıldır sürünüyoruz? Sen ticaretine bak’ diyen yol arkadaşları bile aslında gerçeği gördü ama Ali Ay hala ayılmadı.

Sportif başarısızlıkları baştan VAR ile örttüler. Ardından şanssızlık dediler. Hatta çok iyi oynuyoruz bile dediler ama bir türlü saha başarısı yakalanamadı.

Allah için Ali Ay alarm çanları çalana kadar fedakârlık da yaptı ama onlar bile kulübü ve kendisini ekonomik bataklığa sürüklenmesine yetmedi.

Bütün bunların yaşanması olasıdır ve makul mazeretlerle akla uygun hale getirirsiniz ve kendinizi ifade edersiniz.

Hepsine eyvallah!

Ama dün duyduğum şeyler aklımı başımdan aldı. Bursa’nın saygın ajansları ve İstanbul bağlantıları olan P&R şirketlerinden oluşan bir heyet ‘Bursaspor için ne yapabiliriz, nasıl kaynak buluruz?’ fikrinden hareketle Ali Ay’dan randevu istiyorlar.

Görüşmeler yapılıyor ve geçmişte Bursaspor’a maddi kaynak sağlamış olan hareketin öncüsü kardeşim ‘Kulüp binasında bir kahvaltı düzenleyelim ve Başkan ile sohbette kaynak yaratacak projelere start vermenin kararlarını alalım’ diyor.

Heyeti ZADE diye bir çocuk karşılıyor ve salona alıyor. Çaylar içiliyor ama kahvaltı da yok Başkan da ortalarda yok.

Heyet ZADE ’ye biz buraya karın doyurmaya gelmedik kahvaltı dert değil ama prestij ve kalite diye bir şey vardır diyor. Ardından Başkan neden gelmedi sorusunu soruyor. ZADE Başkanı arıyor ve arz(!) ediyor sonunda Başkan ortamı şereflendiriyor. Çaylar tekrarlanıyor ama Başkan’ın ne konuyla, ne konuklarla ne de projelerle hiçbir ilgisi ve katkısı olmadan işini bahane edip devam edin diyor ve çıkıp gidiyor.

O dostum dün bana şunu dedi. ‘Bursaspor Tesislerini boşaltıp asitli sularla dezenfekte etmeden birkaç su durulamadan oradan hayırlı hiçbir iş çıkmaz!’

Bu sözler bana yıllar önce rahmetli Erdoğan Arıca'nın giderken bu kulübün kedilerini bile göndermeden başarı hayaldir sözünü anımsattı.

Bu kulübü bu hale getirdin ya!

Üretimi sıfırladın ya!

Dilenci kültürünü aşıladın ya!

Kaynak aramak yerine kulübü arsacı yaptın ya!

Biliyorum geceleri uyku bile uyuyamıyorsun, her günün cehennem azabı içinde geçiyor. Kimsenin yüzüne bakamıyorsun.

O yüzden sana hiçbir şey demiyorum Ali Ay!

Bu kulüp sen ve taifene rağmen ligde kalacaktır.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Nihat. Keremer
Nihat. Keremer - 3 yıl Önce

Ali gitse mehmet gelse ne olur sehir dinamikler denilen her seyi cok bilenler ve icazet veren malum sahis ve sahislar burnunu sokmiyacakmi sirketlesmek bir ihtimal kurtulus gibi gozukuyor yoksa bu zihneyetler bursasporun ipini cekiyor tunelin ucu gozukmuyor adim adim mersin ve antep in akibetine dogru gidiyoruz