banner2

Alinur Başkan ‘BİRİ’ den randevu istedi…

' BİRİ ' Alinur Başkandan cep telefonunu istedi.

Alinur Başkan ‘BİRİ’ den randevu istedi…

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin kentin fuar potansiyelini artırma hedefiyle, Atatürk Kongre Kültür Merkezi (Merinos AKKM) ve Network Fuarcılık işbirliğiyle gerçekleştirilen fuarlar dizisinin 5.’si olan ‘Bursa Bilim ve Teknoloji Fuarı – BİLTEK’, Merinos AKKM fuar alanında yapılan törenle ziyarete açıldı. Bilişim odaklı firmaları Bursa’da bir araya getiren, ‘AR-GE’ temalı fuar, 4 gün boyunca bilim ve teknolojinin en güzel örneklerini sunacak.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, ‘Bilim ve Teknoloji Fuarı’nın açılışında yaptığı konuşmada, fuarların Bursa için değerine dikkat çekti. Başkan Aktaş, kentin tanıtımı ile kongre ve fuarcılığın gelişimine katkı sağlanması gerektiğine işaret ederek, “Türkiye ve dünya hızla ilerliyor. Bu hızlı gelişime Bursa da aynı hızla katkı sağlıyor. Türkiye’de artık insansız hava araçlarını, helikopterleri, yerli üretimleri ve yazılımları konuşuyoruz. Bu alanlarda dünyanın sayılı ülkeleri arasına giriyoruz. Bu atılımı sürdürebilmemiz için AR-GE çalışmalarına daha da ağırlık vermeli ve firmaları teşvik etmeliyiz. dedi.

Yazılım firmalarının stantlarını da gezen Alinur Başkan, Bursa Yazılım ve Arge firması olan Teracity Ltd. standında tamamen kendilerinin yazılım ürünü olan Akıllı Ofis Yönetimi ve Randevu Sistemi BİLİMP' in yapay zeka hostesi BİRİ ile sohbet etti. BİRİ ile konuşarak anlaşan Alinur Başkan sorulara cevap verdi ama beni sorunca cevap alamadı...BİRİ onun telefonunu isteyince, gülüşmelere arasında ‘yok daha başkaa’ dedi ve ardından fiyatını sorduğu ürün katılımcılar arasında da büyük ilgi gördü.

Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2018, 18:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER