banner2

BİSİAD’dan Yerli Yazılım Çağrısı…

Bilişim Sektörü İş Adamları ve Profesyonelleri Derneği Başkanı Dağhan Uzgur son zamanlarda ülkemize karşı yapılan ekonomik saldırılara karşı BİSİAD görüşünü açıklarken, yabancının eline tetik vermemek için yerli yazılıma destek istedi.

BİSİAD’dan Yerli Yazılım Çağrısı…

Ülkemizin dışarıdan gelen finansal ve güvenlik tehditlerini bertaraf edebilmesi için dışa bağımlı ürün ve hizmetlerin millileştirilmesi çok önemlidir. Özellikle yüksek miktarda döviz çıkışına sebep olan bilişim ürün ve hizmetlerinin ülkemiz sınırları içinde üretilmesi yönünde çalışmalara hız verilmesi gerektiği bugünlerde daha iyi anlaşılmıştır.

Yerli yazılım ürünlerinin özellikle kamu tarafından tercih edilmesi sektörün gelişimi için büyük önem arz etmektedir. Kamunun yerli yazılım üretmek yerine yazılım ihtiyaçlarını sektör gelişimi için yerli piyasadan karşılaması önemlidir.

Bilgisayarlarda kullanılan işletim sistemleri dahil olmak üzere her tür yerli yazılımın devletimiz tarafından artan şekilde desteklenmesi yönündeki çağrılarımızı BİSİAD olarak tekrarlarız.

Güncelleme Tarihi: 17 Ağustos 2018, 23:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER