banner2

Türk Mühendisler de insanı yüzünden tanır!

Teracity, ‘yüz tanıma sistemi’ ile dünya pazarlarını zorlayacak. Bursa’ nın yazılım alanında ilk ar-ge merkezi olan Teracity, yerli üretim ‘yüz tanıma sistemi’ ile ABD, Avrupa ve Rusya pazarlarına girmeye hazırlanıyor.

Türk Mühendisler de insanı yüzünden tanır!

Teracity Yazılım Teknolojileri Genel Müdürü Osman Akın, bu yıl yönetim bilgi sistemlerinin yanı sıra kamu ve özel sektöre yönelik yazılımlar üreterek, ihracat hedeflediklerini söyledi. Akın, Teracity ve kardeş kuruluşu Prodes’in yıllık değerlendirme toplantısında yaptığı konuşmada, Ar-Ge’sini yürüttükleri yüz tanıma sistemi projeleri Provimes’in TÜBİTAK tarafından kabul edildiğini açıkladı. Akın, “Yüz tanıma sistemleri dünyadaki en büyük pazarlardan biri. Hem savunma sanayi hem de özel sektör için önem arz ediyor. Provimes ile ihracat hedefimiz var. Tahmini yılın ikinci yarısında Bursa’dan dünya pazarlarına açılacağız. İhracatta kurumsallaşmış ve teknolojik altyapısı gelişmiş ülkeleri hedefliyoruz. Bunlar arasında ABD, Almanya, İngiltere, Fransa ve Rusya öne çıkıyor” dedi.

Bilimp ile maliyetleri azaltıp verimliliği artırdı

Öte yandan Yeni Nesil Akıllı Ofis Yönetim Sistemi Bilimp’in yeni versiyonunu geliştirdiklerini belirten Akın, tüm akıllı işletmeler için kurumsal hafıza ve yapay zeka altlığı sunduklarını vurguladı. Bilimp’in maliyetleri azaltan ve verimliliği artıran bir sistem olduğunun altını çizen Akın, “Yeni nesil akıllı ofislerin farklı yazılımlara olan ihtiyacını ortadan kaldırıyor ve bunu tek elden sunuyor. Kullanıldığı tüm alanlarda koordinasyon kolaylığı sağlarken, iletişim hızını artırıyor. En önemli faydalarından biri de izlenebilirlik ve ölçülebilirliğin sağlanması. Bu iki temel parametre beraberinde yüksek güvenliği getiriyor” şeklinde konuştu. Akın, Bilimp için marka tescil ve patent başvurusu yapıldığına değindi.

OSB’lerin dijital dönüşümü için yazılım üretiyor

Akın, sektörde 30 yıllık tecrübeye sahip Teracity’nin, yüzde 100 Türk mühendisliğiyle, yerli ürünler geliştirdiğini belirterek, organize sanayi bölgelerinin dijital dönüşümü için Teraosb adlı yazılımın Ar-Ge’sini yürüttüklerini de sözlerine ekledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER