banner2

Vatan Hainleri!

Değeri 1.700 lira olan Cumhuriyet Altınını 800 liraya teklif ediliyorsa, ya sahtedir ya da çalıntıdır diye düşünmeyen bir Allah’ın kulu olur mu?

Vatan Hainleri!

Kurulma amacı şimdiki adıyla kobi dediğimiz esnaf ve sanatkârları tefecinin elinden kurtarmak, onlara küçük işletme ve ekipman kredileri vermek olan Halk Bankası’nın son dönemlerde skandallarla anılması hüzünlüdür.

Son gecenin bir yarısında sadece 35 dk. süren ‘Dampingli döviz satışı’ skandalını bir algoritma hatası olarak nitelemek ve geçiştirmek insan denilen varlığın fıtratından bihaber olmanın daniskasıdır.

Döviz alım satım rakamlarının tabelaya sehven (hata ile) ve ne gariptir ki neredeyse yarı fiyatına girilmesi skandalın bir boyutudur.

Halk Bankası Genel Müdürü Osman Aslan konuyu hafife alarak, resmi sitesinde DOLAR: 3.72, EURO 4.32 den açıklanan rakamlarla 1763 müşterinin sadece (!) 4.3 milyon dolarlık alım yaptığını açıklamıştır.

Önce Genel Müdür’e bir sözümüz var!

Sayın Genel Müdür bu yapılan fahiş hatayı özel sektörde çalışırken yapsaydınız. Anında tazminatsız kovulur ve hesap vermek için savcılığa verilirdiniz. Torpille işe girdiyseniz bile etik kurallar gereği istifa ettirildiniz.

Devlet katında süreci takip edip neler olacağını, kimin dürüst, halkın ve doğrunun yanında olduğunu göreceğiz.

Gelelim konunun öbür yüzüne…

Olay patladı ya!

Bir taraf yani Genel Müdür Efendi der ki; işlemleri iptal ettik, hesapları düzelttik, bankamızın tek kuruş zararı yoktur.

Biz de deriz ki; Genel Müdür Efendi yurtdışından yapılıp kasa çıkışı olan işlemleri nasıl iptal edeceksin? İş bitmiş kuş uçmuş kapıyı kilitlesen ne olur?

Öteki taraf der ki; Bu işlemi gerçekleştiren piyasa kurallarına göre bankanın ilan ettiği fiyattan dövizi yasal bir şekilde almış ve hesabına aktarmıştır. Banka bu işlemi iptal edemez ve paraları geri alamaz. Böyle bir işlem yaparsa suç işler.

Biz de deriz ki; Hırsızlama mal satışı diye bir şey vardır. Herhangi bir malı değerinin yarısına alırsan onun çalıntı olabileceğini düşünmek zorundasın. Kuyumcu olsan devlet hesap sorar bu altını bu fiyattan alıyorsun suça ortaksın diye elinden alır. Bu olayda da durum aynen böyledir.

Değeri 1.700 lira olan Cumhuriyet Altınını 800 liraya teklif ediliyorsa, ya sahtedir ya da çalıntıdır diye düşünmeyen bir Allah’ın kulu olur mu?

Dövizin kuru belli alımı belli satımı belli iken; bir gafilin bilinçli ya da bilinçsiz yaptığı manüplasyonu fırsat bilerek, devletin ülkemize EKONOMİK SALDIRI var dediği bir dönemde bu alımı yapıyorsan sen fırsatçı değil Vatan Hainisin!

Bir devlet bankası kendi içerisinde onlarca günlük denetleme birimi, kasa kontrolü varken hırsızlama bir satış tezgâhlamakla, sen de hırsızlama malı almakla vatanına karşı suç işledin!

Bunun hesabı sorulmazsa ekonomik savaş, birlik beraberlik, Allah’ımız var laflarının hükmü kalmaz!

Güncelleme Tarihi: 05 Eylül 2018, 12:31
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ertuğrul Mat
Ertuğrul Mat - 3 yıl Önce

BDDK el koydu.
Saniyorum ciddi de.

SIRADAKİ HABER