banner2

Bursa'da Kriptoculuk işportaya düştü

Bursa’da Kripto işportaya düştü.

Bu sıcak günlerde hem siyaset yapıp hem oruç tutarken geceleri sıvı gıdalarla beslenelim, gün boyu güneşten korunmak için şapka, kriptolardan ve benzerlerinden sakınmak için kafaya takmamayı unutmayalım.

Kriptoluk bir meslektir ama makbul kabul edilmediğinden yeraltında icra edilir. Köstebek misali gün ışığını sevmez, sert zeminlerden hoşlanmaz, ala tavlı hafif çürük kokulu ortamlarda ufak ufak çalışır ve zeminin altını oyar.

Karanlıkta attığı tutmaz, maksadı hedefini bulmaz ama zeminini buldu mu mikser gibi ortalığı karıştırır.

Aidiyetini asla sorgulamaz çünkü zülfüyare dokunma lüksü olmadığından uzaktan kumanda ile çalışır. Onun hedefi kendinin bilmediği bulunmadığı yapılara üzerine senaryolar yazıp oynamak ve algı yaratmaktır.

Çünkü bilir ki; iyi aile babası Erol Taş, Tecavüzcü Coşkun ve Nuri Alço gibi kavgaya, uyuşturucuya bulaşmamış, isimlerine iddianame hazırlanmamış temiz emekçiler filmde canlandırdıkları karakterler yüzünden necip halkım tarafından dışlanıp ve lanetlenirken, baronlar baş tacı edilir. Cenk Eren, Çağatay Ulusoy ile selfi için sıraya girilir.

Ben Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın TBMM’de büyük çoğunluğa hakim durumda iken bu seçim yasası ile erkenci seçim yarışını başlattığından mutlu olmadığını düşünenlerdenim. Tek başına bir iktidarın yeniden iktidar olmak için çıtayı yükseltip, partnerler aramasını anlamakta güçlük çekerken aklıma kripto yöntemleri takılı veriyor.

Bursa özelinde baktığımızda ise kripto mesleğinin işportaya düştüğünü görüyoruz. Çorba çıkacak yere dokunmadan aklınca ötekileştirdiklerine veryansın edenleri ibretle okuyoruz.

Gördüklerimizin yarısına inanıp, duyduklarımızın hiçbirine inanmayıp muhatabına sorarsak, haysiyet cellatlığı yapmayız.

Mesela, Demokrasi adına hiç risk almamışken, mücadele etmemişken, demokratik ve insani bir ziyarete vatan haini damgası vuranlar listelerin başında yer istiyor ve kriptolarına sinyalcilik yaptırıyor.

Mesela, biz iyiyiz iddiası ortaya çıkan yeni bir partinin aday adayı kendisini ve partisini anlatmak yerine rakibinin malzemelerini kullanarak ittifakına saydırıyor.

Meselâ, FETÖ’ nün en etkili olduğu daha ötesinde finansman merkezi olduğu iddia edilen Bursa’nın iş dünyasındaki zanlılar siyasi destek de alarak tren vagonu misali bir birini ihbar ederek hepsi dışarı çıkıyor ve gücünü koruyor.

Gerçi sosyal medya fal gibidir.

Okuyacaksın, kullanacaksın ama fazla ciddiye almayacaksın ve inanmayacaksın.

Mesela gerdan kırarak benim on yüz milyon bin takipçim var diyen bir üstat(!) kutsadığı faniyi etiketleyip yazıcığını servis ediyor ama beğeneni kendi dahil üjj bej oluyor.

Bursa listelerini henüz görmedik derken MHP’nin Bursa’da sıfıra yakın çekmeye karar vermiş bir listesi ilan edildi.

Mağdur ve kısa dönem M.V. Tevfik Topçu bile hak ettiği yerde değilken hasat döneminin nasıl geçeceğini başakta tane olacak mı göreceğiz.

Diğer listelerin ilk yirmisini bir iki isim dışında bilmiyorum ama geride liste dışında kalanların hepsinin 21 nci sırada olduğu kesin bilgidir.

Bursa her konuda olduğu gibi bu konuda çok şanslıdır(!) ve yüzlerce 21nci sırada Milletvekili adayı vardır.

Bu seçimler zor geçecek ve hatta vatandaşı delip de geçecek.

Kim kazanırsa kazansın, ekonominin alt üst olduğu bir süreç yaşıyoruz ve bizi tünelde sıkıştıran kriz treni üzerimize geliyor.

Ben hiç olmazsa demokrasi kazansın diyorum. O varsa her şeyin çaresi bulunur.

YORUM EKLE