banner2

‘'10 milyon oy fark atarak kazandı. ''

Muharrem İnce’nin sandıkta ‘ Adam 10 milyon oy fark atarak kazandı diyecek bir şey yok’ demesinin altında yatan kendi eksik performansı değil, partisinin süreç analizine ve duruş sorununa yaptığı göndermedir.

‘'10 milyon oy fark atarak kazandı. ''

24 Haziran seçim sonuçlarının bütün partilerin damağında kekremsi bir tat bırakmasına rağmen Bursa özelinden baktığımızda sonuçlardan çıkan mesajı en iyi okuyan parti Ak Parti oldu.

Bursa’da milletvekili sayısı iki artmasına rağmen TBMM’ de grubu bulunan partiler başarısız oldu ve bunu kendi hanesine yazdıramadı, sonuç olarak +2 İYİ Partiye gitti.

İYİ Partinin Bursa’dan beklentileri daha yüksek olduğu için +2 ile mutlu olmadı.

Bu durumlarda siyasi partilerin duruşları çok önemlidir. Partililerine ve vatandaşlara karşı sorumlulukları görevleri vardır.

Bursa Milletvekillerinin mazbata alımlarından başlayıp TBMM ye kayıt yaptırmaya kadar geçen süreci en iyi ve doğru bir şekilde yapan ve başarı ile kamuoyu ile paylaşan Ak Parti oldu.

Bursa Milletvekillerinin TBMM’ ye gelişlerinde Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu tarafından karşılanması ve rozetlerinin takılması sırasında Bursa İl Başkanı Ayhan Salman’ın, BŞB Alinur Aktaş’ın hazır bulunması Bursa Ak Parti Teşkilatı adına verilen doğru bir mesajdır.

CHP’ de beklediğini alamayanlardandır. TBMM’ de koruduğunu beş sandalyenin hakkını teslim etmek yerine, İl Başkanının aczinden kaynaklanan kendi içlerinde hep var olan olağan kavganın olağanüstü sonuçlarına işaret fişeğini Nilüfer’den yakmıştır.

MHP ve İYİ Parti Bursa teşkilatlarının TBMM ‘deki Milletvekili kayıt sırasında ört ki ölem duyarsızlığında olması kayıtlara geçmiştir.

Seçmeni sadece sandıkta görmek istemek günümüz siyasetinde geçerli bir yöntem değildir. Bu iletişim ve bilişim çağında seçmen sandık başında karar vermez. Siyasi Partilerin duruşu, kriz yönetimi ve enerjisine bakarak oyunu kullanır.

Meydanları fetheden Muharrem İnce’nin sandıkta ‘ Adam 10 milyon oy fark atarak kazandı diyecek bir şey yok’ demesinin altında yatan kendi eksik performansı değil, partisinin süreç analizine ve duruş sorununa yaptığı göndermedir.

Bu anlamda 20 vekilimizi Bursa’ya hizmet için çalışması dileğimizle kutluyoruz.

Güncelleme Tarihi: 01 Ağustos 2018, 13:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER