banner2

Akkuş konusunda ‘ihtiyaten’ kendi kendimi ‘tekzip’ yazısıdır!

CHP Genel Merkezi Hüseyin Akkuş’un Nilüfer Belediye Başkan adaylığını onaylarsa, süreçteki reklam pasta dilimi, aradan çorba götürme ve dahi diş kiralarından mahrum kalmamak için bu tekzibi yayınlama gereği hasıl olmuştur.” İş bu tekzip kazara unutulmamak için tedbiren peşin olarak kaleme alınmıştır.

Akkuş konusunda ‘ihtiyaten’ kendi kendimi ‘tekzip’ yazısıdır!

Tavuk su içer Allaha bakar dedikleri gibi biz de seçimler bitene kadar Muhterem Büyüğümüz Hüseyin Akkuş Beyefendiye duacıyız.

Büyük Lider, Değerli Başkan, CHP Bursa’nın yüz akı, Güzel İnsan Hüseyin Akkuş için yanlışlıkla yazdığım yazının büyük görmesi beni çok korkuttu.

O abuk sabuk yazıyı kimse okumaz arada kaynar diyordum ama telefonlarım susmadı.

O yazıyı kaleme alırken nasıl bir ruh halinde olduğumu anlatırsam sanırım zatıalileri engin şefaat ve şefkat duygusuyla beni bağışlar.

Evde terkedilmiş, tek başına, dağ gibi bulaşık biriktiği halde bulaşık makinasının nasıl kullanılacağını bilememenin ruhumda açtığı derin travma sizin için o saçma sapan ifadeleri kullanmama sebep olmuştur.

Yoksa siz ne asosyal, ne ağzından çıkanı bilmeyen, ne faşist, ne yalan söyleyen, ne sözünü tutmayan ne de suratsız birisiniz.

Siz var ya siz! Cansınız can!

Kendileri Bursa Nilüfer İlçesi Belediye Başkanı adayı olarak Nilüfer’e şeref katmışlardır. Hak vaki olup seçilince Nilüfer gülümsemeyi bırakıp, kahkahalarla güleceğine inancım tamdır.

Sizi Osmangazi’ye hatta İnegöl’e koysalar rekor kıracağınızdan adım gibi eminim.

Ve ilaveten Okaliptüs Vildan’ın da kopyalanıp dikilerek bataklık alanlarının kurutulmasında büyük yarar sağlayacağına inanıyorum.

Seçim sürecinde gazetem ve haber sitelerim ve dahi kalemim emirlerinizde olacaktır.

Size ben kulunuzu bir kısım medya tetikçisi olarak fiştekleyenlere inanmayınız. Biz Bursa derdindeyiz o necip kullarınız çorba derdindedir. Herkes meşrebine göre konuşur, yazar, çizer, ben sizi tutuyorum.

Bu arada CHP İl Merkezine savunma dilekçesi verip açıklama yapma bahanesiyle partinizi ve koltuğunuzu ele geçirmek isteyen bir grup anarşike karşı kahramanca direnişinizi ve polis çağırıp dışarıya attırmanızı tarih bir kurtuluş savaşı destanı gibi yazacaktır.

Siz aslında M. Kemal'in askerleri değiliz derken, Ekinci Kemal'in askeri olarak ne kadar isabet buyurdunuz.

CHP Genel Merkezi ve Bursa bağlantıları çok isabetli bir karar buyurmuşlar ve siz Hüseyin Akkuş’u aday olarak seçerek Nilüfer’e büyük hizmet etmişlerdir.

Bunun altyapısını itina ile hazırlayanlardan birisi olan demokrasi kahramanı İYİ Parti ile muta nikahı sonrası, Kılıçdaroğlu gitsin deyip ardından durumunun selameti açısından imzasını tanımayan Erkan Aydın’ı da hayırla yad ediyorum.

Gerçi Akkuş seçimi kaybetse ki kaybetmesi büyük olasılıktır, Bursa ve Nilüfer siyasi tarihinde bir anıt gibi yerini koruyacaktır.

Yalova gibi iki vekilli İnegöl’den küçük bir ilden Muharrem çıkıp da Bursa gibi yirmilik ilden sözü geçer bir abi çıkmaması hazin falan değil, Bursa siyasetinin başarısıdır.

İktidara alternatif olamamak da bu kafadaki Genel Merkez kapıkullarının başarısıdır.

Muharrem İnce sorun çıkarıp dururken, Bursa takımı Halkçılık oynayacaklarına acemi er eğitimi yapar gibi Genel Merkezin emrinde yat yat, kalk kalkcılık oynuyorlar.

Bu arada tarafıma ihsan edilen reklam vs ödemelerin vadelerinin seçimden sonraya bırakılmaması yüce makama hasseten arzımdır. Genellikle kaybedilen seçimlerden sonra muhataplarından tahsilat büyük sıkıntı olduğu yüksek malumunuzdur.

Çoğu zaman kendilerini ifadeden aciz beşibiryerdeler, siyasi yaşamlarına fotosentez ile beslenerek devam ederken, il Teşkilatının hem danasının hem anasının seçimde çalışmak yerine Nilüfer’de kavunun tatlı olduğunu bilerek adaylık için istifa etmeleri analarının ak sütü helal ve her türlü takdire şayan hallerine hoppss demek cesaretini gösterememektirler.

Bursa’nın beşibiryerdeleri Genel Merkeze, Bursa ilinin TBMM ‘ye yirmi vekil gönderen, istihdamda, üretimde, ihracatta, GSMH’ da ülkenin ilk üçünde olduğunu söylesinler ve öğretsinler ki; Bursa adına sıradan kafaların karar vermesini önlesinler.

Ankara bunu bilmiyorsa ki bilmiyor vebali yirmi vekilin üzerindedir!

Son cümle olarak ben kulunuz henüz fotosentez ile beslenmeyi beceremediğimden acilen reklam, banner ve anonslarınızı bekler, tahsilat makbuzumla emrinize amade olduğum arz ederim efendim…

Güncelleme Tarihi: 07 Kasım 2018, 15:45
YORUM EKLE
YORUMLAR
Cemal Eyüboğlu
Cemal Eyüboğlu - 3 yıl Önce

SIRADAKİ HABER