banner2

Akkuş ‘lafını’ yemekten vaz geçer mi?

Yemek yerine lafını yersen senden bir şey olmaz!

Akkuş ‘lafını’ yemekten vaz geçer mi?

CHP ‘nin Bursa halini yazdığımda en çok eleştiri aldığım konu ‘ Biz iktidar mıyız? ‘ hep bize çakıyorsun diyorlar. Ve sıkıyorsa Ak Parti’yi eleştir diye ekliyorlar. Demek ki beni okumuyorlar ve boş konuşuyorlar. CHP bütün uygulamaları ile iktidarın ekmeğine yağ sürüyorsa ve gündemine takılıyorsa kimi eleştirmek gerekir diye neden kendilerine sormuyorlar?

Bir yazar çakmak için yazmaz. Durum tespiti yapar ve görüşünü ekler. Bursa’da pempişler grubu kendilerine söyleneni yazdıkları için köşesiz yuvarlak yazarlar. Üslup ise yazarın kartvizitidir. Okur imzasız bir yazısı okuduğunuzda bu yazıyı şu adam yazmış diyebiliyorsa, o yazarın kimliğin tescilidir.

CHP İl Başkanı Şadi Özdemir sağlık sorunları nedeniyle mola aldıktan sonra CHP İl Başkanlığının tepesine itina ile asosyal bir muhterem getirildi. Anayasa Referandumunda Bursa tarihinde ilk kez makası bu kadar kapatan bir Şadi Özdemir dönemini sıfır noktası ilan eden Hüseyin Akkuş efendi ilk genel seçimler öncesi kuş gibi uçarak ve üzerine koyarak en az dokuz Milletvekilliğini cepte görerek, aşağısı kurtarmaz hedefi tutturamazsam istifa ederim diye de bülbül gibi şakıdı.

Haaa birde başarısına ortak olmasınlar diye yardım destek tekliflerini elinin tersiyle iterek, araya Ceyhun İrgil yerine bir de muhacir vekil sıkıştırarak ve dahi Genel Merkezden gelen çuval dolusu parayı pul ederek beş hedefini tutturdu.(!)

Yani kendileri beşti yine beş oldu.

Seçimlerden sonra Kuş’un sesi çıkmayınca, söz verdin ayrıl ve güven tazele diyenlere o lafı ederken sarhoştum aydım cevabını verdi. Ama olmuyor diyenlere de kapıyı göstermek hadsizliğini yaptı.

Bursa’da Ak Parti için söylediğim bizden bir ağır abi yok lafının katlamasını CHP Bursa için de söylemek yanlış olmaz.

Hocanım var Genel Başkan Yardımcısı kartviziti de var ama Ankara’da sıfır Bursa’da burnu yere düşse almaz hallerde kendi durumunu ancak idare ediyor. 

Kadın Kollarında da aynı tiyatro oynanıyor bir Leydi, partisini bataklık ve gayya kuyusu olarak sıfatlandırıyor, Okaliptüs gibi bataklığı kurutacağını söylüyor ve seçim kazanıyor. Ama kavun tatlı geldiği için yediğini çıkarmadan Nilüfer’den meclis aday adayı oluyor. Bilmeyenler için Gayya Kuyusu cehennemin en dibi demektir.

Gelelim bizim Akkuş’a; sıfır iletişimi bunun kadar becerebilen birini daha görmedim vardır ama her yere hem de kendi şeyini yiyerek atlayan birini daha görmedim.

Bir ara ihraç, ihtar ve kınamalarla gündeme gelmeyi doğru P&R sanınca herkese saydırmaya başladı. Kişisel saygınlığını efradı değerlendirsin ama işgal ettiği koltuğu bayağı bir düşürdü.

Yerel Seçim sürecinde kendileri şöyle buyurdu ‘ Ben ve hiçbir arkadaşım yerel seçimlerde aday olmayacağız istifa etmeyeceğiz “ Tabi Akkuş lafını yemekten vazgeçmezmiş derler ya buna bir tek kadir inanırdı. Ama kadir yine yanıldı.

Muhterem çantada keklik gördüğü Nilüfer Belediye Başkanlığına soyunmak için istifa etmiş. Ben Ak Parti Adayı olsam kesinlikle desteklerim ve onun aday olması için kulis yaparım. CHP Bursa’da Nilüfer için  Akkuş’un boyunun bile yetemeyeceği bir dolu insan varken bu cüret nasıl hasıl oluyor?

Hüseyin Akkuş’un aday olduğu CHP Nilüfer’i kaybeder.

Neden mi?

Başkan Mustafa Bozbey’in oyu sadece CHP oyu değildir. Bütün partilerden oy almaktadır ve Büyükşehir’de aday düşünülmesi bu nedenledir.

Bu Nilüfer'in çantada keklik olduğu anlamına gelmez.

Ben parti ilişkilerini yıllarca önce toprağa gömmüş ve hiç bir dönemde bir parti üyesi olmamış bir insan olarak Bursa'ya hizmet edecek adam en iyi adamdır.

Ben bir Nilüfer’li olarak…

Demokrat olmayan,

İletişim fukarası,

Sürekli yalan söyleyen,

Ortak akla inanmayan,

Kendi lafını yiyen,

Birine hangi partiden olursa olsun asla oy vermem ve çevreme verdirmem.

Hüseyin Akkuş’ta bunların hepsi fazlasıyla mevcuttur.

Siyaset ömürle kaim değildir. Siyaset biter ama hayat devam eder, sonrasına en azından saygı görmesi için lafını yememeyi öğrenmelidir. Bu da benim öğüdüm olsun!

Güncelleme Tarihi: 03 Kasım 2018, 18:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER