banner2

Akkuş'tan ÇAKMA LİSTE uyarısı

Akkuş'tan ÇAKMA LİSTE uyarısı

İtina ile sızdırılan ‘Çakma Liste’ jargonunu yiyeyim sana bir şey olmasın Akkuş!

Diyor ve aynen yayınlıyorum

Değerli Basın Mensubu;

Kamuoyuna Önemli Açıklama

Cumhuriyet Halk Partisi Bursa İl Yönetim Kurulu toplantısında ilçe belediye meclis üyelikleri aday sıralaması ile ilgili görüşme yapılmış, listeler de kısmen şekillendirilmiştir.

Listelerin genel merkeze ulaşmasının ardından son değerlendirmeler yapılacak ve listeler ilçe seçim kurullarına verilmek üzere son şeklini alacaktır.
Hal böyleyken kimi basın-yayın organları ve internet siteleri ile sosyal medyada, görüşmeler sırasındaki "taslak" görüşlerin "sanki kesinleşmiş listeler gibi" kamuoyuna sunulduğunu görüyoruz.

Yayınlanan listeler, taslak aşamasındaki duruma ilişkin çeşitli aşamalara işaret ediyor olmakla birlikte, birçoğunda sıralamaların değiştiğini, dolayısıyla da bu listelerin net bilgi içermediğinisöylemekte hiçbir beis yoktur.

Ayrıca taslak halinde de olsa, sıralamalara ilişkin ön değerlendirmelerin kamuoyuna sızdırılmasının ahlaki hiçbir yönü bulunmamaktadır. Bu ve benzeri davranış gösterenleri açıkça kınıyoruz.

Habercilerin de "yayınlananlar benzeri", gerçeği yansıtmadığını özellikle belirttiğimiz "çakma listelere" itibar etmemesini diliyoruz.

CHP BURSA İL BAŞKANLIĞI

Güncelleme Tarihi: 12 Şubat 2019, 23:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER