banner2

Bozbey, Büyükşehir’e aday mı?

Bozbey aday değil talibim dedi ve artık Bursa gülümseyecektir diye ekledi. Bozbey'in dört dönemdir seçim heyecanı yaşamadan güle oynaya kazandığı Nilüfer'den sonra ilk kez seçim heyecanını ve seçilmeme endişesini yaşayacağı bir seçime girmesi yarışı daha enteresan hale sokuyor. 

Bozbey, Büyükşehir’e aday mı?

Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey’in CHP Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkan Adaylığı konuşuluyordu. Kimilerine göre Nilüfer’de devam edecekti. Kimilerine göre Nilüfer olmazsa köşesine çekilip evde takılacaktı. Kimilerine göre garanti görmediği seçime girmezdi.

Bla bla bla…

Cumartesi gecesi Bursa Makine Mühendisleri Odası balosunun lobisinde başka programları olması nedeniyle geç katılanlar kontenjanından gelen Mustafa Bozbey ile çat kapı karşılaştık. Hal hatır sorma faslından sonra herkes sana bir rol yazıyor nereye gidecek bu işin sonu diye sordum.

İstikamet Büyükşehir dedi.

Tane tane sordum.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığının CHP’nin adayı sen misin dedim.

Hafta içinde PM den açıklanacaktır ama ben aday değil talibim diye yanıtladı.

Nasıl yani dedim?

Bursa Büyükşehir’i almaya ve gülümsetmeye talibim dedi.

Zor değil mi dedim?

Kolayı herkes yapar, ben zoru severim dedi ve Nilüfer Dünya Kentleri podyumunda ödüller alıyor bunlar kolay mı oldu dedi ve gel selfimizi çekelim içeriye girelim diye ekledi.

Bana, CHP Genel Merkezi eskisi gibi nasıl olsa kazanmayız deyip yolda bulduklarını aday yapmak yerine nasıl kazanabiliriz ihtimali üzerinde kafa yorup, Bozbey'i şark hizmetine gönderdi gibi geldi. Bozbey'de dört dönemdir seçim heyecanı yaşamadan güle oynaya kazandığı Nilüfer'den sonra ilk kez seçim heyecanını ve seçilmeme endişesini yaşayacağı bir seçime girmesi yarışı daha enteresan hale sokuyor. 

Ben ters ışık falan diye telefonla uğraşırken, ustasına ver dedi aldı şak diye çekti.

İkinci çekimi yapayım derken Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz geldi ve selamdan önce selfiye girdi. Ona da halin nicedir diye sordum. Süreç konusunda sessiz kaldı ama rahattı. Sanki malumun ilanını bekliyor gibiydi.

Bursa’nın tamamında adayların hepsi belirlendikten ve ittifak görüşmelerinin Bursa etabı sonuçlandıktan sonra sıcak günler bizi bekliyor.

Güncelleme Tarihi: 24 Aralık 2018, 20:39
YORUM EKLE
YORUMLAR
Tülay Akın
Tülay Akın - 2 yıl Önce

CHP' nin yerel seçimlerdeki Bursa'daki kilit ismi Mustafa Bozbey'in Büyükşehir adaylığını koyması önemli ve doğru bir karardır. Bursa'mıza hayırlı uğurlu olsun diyorum.
Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz'ında yeni dönem belediye başkan adaylığını hayırlı olsun.

Mukerrem Sehitiglu
Mukerrem Sehitiglu - 2 yıl Önce

Hayırlı olur,olur inşAllah

Zeki SAYGILI
Zeki SAYGILI - 2 yıl Önce

Bozbeye başarılar dilerim.Tabi ki işi kolay deyil.Bursa icin kim daha hayırlı ise o kazansın diyorum.
Bir isteğim olacak.Once insan olsunlar

Hak hukuk ve adaletten ayrılmasınlar.

Nevriye cengiz
Nevriye cengiz - 2 yıl Önce

MUDANYA nin daha fazla zaman kaybetmeye tahammülü yok.

Ayşin Ahıskalı
Ayşin Ahıskalı - 2 yıl Önce

Büyükşehir Bozbeyle bizim olacak ama Mudanya Türkyılmazla kaybeder boşuna aday gösterilmesin.

SIRADAKİ HABER