banner2

BŞB’ den az kullanılmış satılık su!

Buz gibi soğuk su... Bardakla değil, kökünden satılık...

BŞB’ den az kullanılmış satılık su!

Gözede Doğal Kaynak Suyu Şişeleme Fabrikası MURADİYE SU TESİSLERİ’ nin satışı, Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin 16 Ağustos 2018 Perşembe günü yapacağı olağanüstü toplantının gündeminde yer alıyor. BUSKİ' nin aldığı 77 milyon liralık kredi ile kurulan tesis için ödenen kamulaştırma bedeli ise bilinmiyor.

Hizmet üretmede büyük sıkıntı çeken ve en borçlu belediyelerin başında olan B.Ş.B. kaynak arayışlarını, bazen arazi satarak, bazen de Belediye işletmelerini elden çıkararak sürüdüyor.

Konu ile ilgili açıklama yapan, Bursa Büyükşehir Belediye Meclisi CHP Grup Sözcüsü Erdal Aktuğ CHP grubu olarak satışa karşı olduklarını ifade ederek şunları söyledi.

Muradiye Su Fabrikası'nın kuruluşunun CHP Meclis Grubunun önerisiyle Bursa Büyükşehir Belediye Meclisi'nde gündeme geldiğini ve ardından tesisin yapıldığını belirten Aktuğ, "Kamu yararına olan ekmek su gibi temel gıda maddelerinin üretiminde Büyükşehir Belediyesi'nin dahil olması doğru bir uygulamadır. Ama daha işin başında su şişeleme tesisi kurulurken perde arkasından satışı için görüşmeler yapanlar vardı. O zaman başaramadılar. Konu bugün yeniden gündeme geldi. BUSKİ Yönetim Kurulu'nun yazısı üzerinden konu Meclise getiriliyor ama hiçbir şey belli değil. Bina, müştemilatlar, makine ve teçhizatın satılıp satılmayacağı belli değil. Fabrikanın kaça mal olduğu belli değil. Kamulaştırma maliyetleri belli değil. Tabii ki bu detaylar Plan Bütçe Komisyonu'nda görüşülmesi gereken konular. Umarız konuyu komisyona göndermeden, direkt görüşmezler. Tesisi kaça satmak istedikleri ve kime-ne söz verdikleri de belli değil. CHP Grubu olarak Muradiye Su markasının da, şişeleme tesislerinin de satılmasının karşısında olacağız" dedi.

Güncelleme Tarihi: 16 Ağustos 2018, 15:43
YORUM EKLE
YORUMLAR
Vedat fümen
Vedat fümen - 3 yıl Önce

Nesle ğüzel paraya erikliyi alınca belediyenin ğözü kaldı ne diyelim kafaya koymuşlar sa satarlar inşAllah iyi para veren aslında belediye recep altepenin yaptığı borçları ödesin yetmez ama hayırlısı

ziyat kara
ziyat kara - 2 yıl Önce

beyefendi biz sadece su dolum hattı almak istiyoruz. yurt dışına makına taşıyıb oreteceğiz.
makınanuzın teknik kapasıte bilgileri
makına lstesi
pet şişirme makınasının özellikleri
ziyat kara
zeyyat1957@gmail.com
05316884218

SIRADAKİ HABER