banner2

Büyükşehir Alinur Aktaş'a emanet!

Büyükşehir Alinur Aktaş'a emanet!

Bugün yapılan Yerel yönetimler 2019 seçimlerinin kesi olmayan sonuçlarına göre Bursa'da AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan adayı Alinur Aktaş,
% 49,5 oyla yeniden Büyükşehir Belediye Başkanı seçildi.

CHP'nin adayı Mustafa Bozbey de % 47 oy aldı.

İlçelerde ise durum şöyle:

Nilüfer CHP Turgay Erdem % 62
Osmangazi AK Parti Mustafa Dündar % 50,2
Yıldırım AK Parti Oktay Yılmaz % 55,7
Mudanya CHP Hayri Türkyılmaz % 53,8
Gemlik CHP Mehmet Uğur Sertaslan % 47,5
Orhangazi AK Parti Bekir Aydın % 39,9
İznik AK Parti Kağan Mehmet Usta % 51,9
Yenişehir MHP Davut Aydın % 48,1
İnegöl AK Parti Alper Taban % 64,4
Kestel AK Parti Önder Tanır % 54
Gürsu AK Parti Mustafa Işık % 61,8
Keles AK Parti Mehmet Keskin % 61,3
Orhaneli AK Parti Ali Aykurt % 53,4
Büyükorhan AK Parti Ahmet Korkmaz % 65,6
Harmancık AK Parti Yılmaz Ataş % 55,2
Mustafakemalpaşa AK Parti Mehmet Kanar % 48,6
Karacabey AK Parti Ali Özkam % 40,5

Başkan Aktaş, heyecanını ve sevincini ifade ederek, tüm Bursalılara teşekkür etti.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, AK Parti İl Başkanlığı’nda basın mensuplarına yaptığı açıklamada, seçim sürecinde hiç anket açıklamadıklarını söyleyerek, “Bursa’ya güvendik. Cumhur ittifakına ve Cumhurbaşkanı’mıza güvendik. Eksiklerimiz olabilir ama bugüne kadar yaptıklarımıza güveniyoruz dedik. Ortaya koyduğumuz projelere güvenimizle yeni dönemin yol haritasını belirledik. Proje lansman toplantıları yaptık. Her bulunduğumuz ortamda anlattık, yeni dönemde de Bursa’yı Bursalıların da katkılarıyla yöneteceğimizi söyledik” dedi.

Bursa’yı daha iyiye taşımayı hedeflediklerini anlatan Başkan Aktaş, sıkılmadık el, çalınmadık kapı bırakmadan, büyük bir heyecanla, hem yoğun bir seçim süreci hem de gayretli bir çalışma temposu geçirdiklerini anlattı.

“Bursa’nın tarihine ve talihine imza atacağız”

Başkan Aktaş, sevincini ve heyecanını anlatırken, “Hep bir hayalimiz vardı. Bursa’nın tarihine ve talihine imza atacağız, inançlıyız, heyecanlıyız, dersimize çok çalıştık diyorduk. Bu akşam çıkan sonuçlar neticesinde bir araya geldik. Dünyanın neresinde olursa olsun, yağmur toprağa düştüğünde aynı dili konuşur. 31 Mart 2019 seçimlerinde Bursa topraklarına düşen bu sonucun önümüzdeki dönemde Bursa’yı bambaşka bir künyeye taşımasına hep birlikte tanıklık edeceğiz” diye konuştu.

Aktaş’ın Bursa hedefi

Bursa ile ilgili hedeflerini de anlatan Başkan Aktaş, “Ulaşımı rahatlayan, turizmi gelişen, yeşili katlanarak artan, sanayide tarımda katma değerli bir şekilde büyüyen, eğitimi, kültürü, sosyal hayatı her açıdan gelişen bir Bursa için canla başla çalışacağız” dedi.

Başkan Aktaş, Bursa’nın yeni doğan günü yeni bir heyecanla karşılayacağını ve bu heyecanın hep süreceğini belirterek, “Bursa’mızın değerini daha da arttırmak için var gücümüzle çalışacağız. 1 Nisan itibariyle tüm ilçe belediye başkanlarımız, meclis üyelerimiz, sivil toplum kuruluşları ve şehrin tüm değerleriyle bunu gerçekleştireceğimizden kimsenin şüphesi olmasın” şeklinde konuştu.

Bu süreçte Bursa ile çok ilgilenen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın gücünü ve desteğini hissettiklerini ifade eden Başkan Aktaş, “Cumhurbaşkanı’mız ile yol yürümekten son derece mutluyuz. Çünkü o iyi bir yerel yönetici, iyi bir Devlet Başkanı…” açıklamasını yaptı.

Başkan Aktaş, Bursa’yı iyi bildiğini de hatırlatarak, “Biz asla şımaracak insanlar değiliz. Bursa’mızın ihtiyaçlarını ve sorunlarını biliyoruz. Büyük bir samimiyetle ve gayretle çalışacağız. Eğlenceyle, kutlamayla geçirecek çok vaktimiz yok” diyerek sabah namazı öncesinde şükür namazı kılacaklarını söyledi.

Destek teşekkürü

Başkan Aktaş, yoğun süreçte her zaman yanında olan ailesi ve kendisine destek olan Bursalılara teşekkür ederek, “Bursa gibi evliyalar ve padişahlar şehrine 5 yıl daha hizmet etmekten onur duyuyor ve bunun heyecanı taşıyorum. Bu heyecanımı ve aşkımı da son güne kadar herkes hissedecektir” dedi.

Cumhur İttifakı çatısı altında yola çıktıklarını hatırlatan, sürece destek veren tüm yöneticilere ve meclis üyelerine de teşekkür eden Aktaş, Bursa’ya duyduğu aşkı şiirle ifade ettiğini hatırlatarak, “Bu şehrin her sokağını hizmetlerimizle donatacağız. Hayırlı uğurlu olsun. Bundan sonra artık konuşma değil çalışma zamanıdır” şeklinde konuştu.

Daha sonra Şehreküstü 15 Temmuz Meydanı’nda vatandaşlara seslenen Başkan Aktaş, yoğun tezahürat ve sevgi seliyle karşılandı. Aktaş, 1 Nisan Pazartesi sabahı saat 05.45’te Ulu Camii’de olacağını ve şükür namazı ile yeni döneme başlayacaklarını dile getirdi.

Güncelleme Tarihi: 01 Nisan 2019, 04:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER