banner2

CHP bildiğiniz gibi mi?

Bize bu kadar artık size kapalıyız deyip toplantıdan çıkardılar ama hafta sonu Abant’ taki CHP kampında mızrakların çekileceğini öğrendik.

CHP bildiğiniz gibi mi?

Bursa’da başlayan CHP Bölge Toplantısı, İzmir ve Adana’dan sonra üçüncüsü olarak yapıldı. Bu Toplantıda Bursa, Afyon Karahisar, Kütahya, Sakarya, Bilecik, Düzce, Yalova, Çanakkale ve Balıkesir’den oluşan dokuz il temsil edildi. İllerin eski yeni İl Başkanları, eski yeni Milletvekilleri, Yönetim Kurulu Üyeleri ve Belediye Başkanlarının bir kısmı hazır bulundu.

Toplantıya açılış yaparak hoş geldiniz diyen Hüseyin Akkuş, bir konuşma metni hazırladığını ama son anda irticalen (spontane) konuşmaya karar verdiğini ifade ederek ne kadar iyi hazırlanmadığının altını çizdi.

Genel Başkan Kılıçdaroğlu ile yaptığı birkaç ilçe gezi sonucunu halkın CHP ‘nin iç sorunları diye bir gündeminin olmadığını ve pahalılığın, durgunluğun halkı bezdirdiği olarak açıkladı.

Çare biziz demeden, Belediye Başkanlık seçimlerinde temayül ve hakim huzurunda önseçim yöntemini kullanacaklarını söylemesi bir çelişkiydi. Bursa’da BŞB dahil 18 Belediye Başkanlığının 2 sine sahipken ve hedefinin bu sayısı artırmak olması gerekirken, şimdiden iç kavganın ateşini yakmak akil insan işi olamaz.

Bursa’nın kimliği yok derken haklıydı. Gerçekten de Bursa kimliksiz olmanın sonucunda değerlerini kaybediyor ve aldığı göçlerle birlikte kentlilik bilinci yok ediliyor.

Bahar temizliği şart diyen Akkuş, bu temizliği BŞB yi alarak Bursa’da yapacaklarını ifade ederken, Nilüfer’i rantsal dönüşüm merkezi olarak etiketlemesi Bozbey’e bir gönderme olarak dikkat çekti.

Bunun ardından bütün ilçeleri Nilüfer ve Mudanya gibi yapacağız demesi sözünün içini boşaltmış oldu.

Onun ardından söz alan CHP Örgütten Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı konuşmasına Beştepe ile başladı, Beştepe ile bitirdi. Tek Adam rejiminde vurgu yaptı ve krizin işçi işveren esnaf köylü demeden herkesi mutsuz ettiğinin altını çizdi. Bu güne kadar eleştiren ama çözüm önerisi sunmayan CHP duruşunun eski örneğinin yeni yüzü olduğunu gösterdi.

Bursa’da uykusu kaçanın, erken kalkanın, içi kıyılanın Belediye Başkan adaylığı için kendi adayının en iyisi olduğunu söyleyen ağızlara sus demenin antidemokratik olduğunu düşünmek, ortalığı yeniçeri ocağına çevirir. Herkes herkesi eleştirir ama son karar verildiğinde arkasında durulur. Siyasi parti olmanın kuralı budur. Yeni hedefler varken ve muhalefetin yeterince eleştirdiği belediyeleri aday ihalesine açmak akılla bağdaşmaz.

Bize bu kadar artık size kapalıyız deyip toplantıdan çıkardılar ama hafta sonu Abant’ taki CHP kampında mızrakların çekileceğini öğrendik.

Güncelleme Tarihi: 25 Eylül 2018, 17:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER