banner2

CHP Bursa birinci tertip adaylarını açıkladı

Elbette sonraya kalan BŞB dahil sekiz ilçe içerisinde en çok merak edilenleri şuan CHP’li Belediye olan Mudanya ve Nilüfer’di. Bozbey’in BŞB için düşünülmesi oyunu daha zor hale getiriyor. Bozbey’in Nilüfer olmazsa PTT ( Pijama- Terlik – Televizyon) olur dediği kesin bilgi olarak geldi ama siyaset hiçbir zaman benim bildiğim bir şey olmadı.

CHP Bursa birinci tertip adaylarını açıkladı

Cumhuriyet Halk Partisi Bursa İl Başkanlığı’nda düzenlenen basın toplantısında, CHP Parti Meclisi’nce adaylıkları onaylanarak kamuoyuna ilan edilen 9 İlçe Belediye Başkan Adayı birinci tertip olarak basına tanıtıldı.

CHP Bursa İl Başkanı Hüseyin Akkuş’un takdim konuşmasının ardından; Gemlik Belediye Başkan Adayı Mehmet Uğur Sertaslan, Gürsu Belediye Başkan Adayı Funda Türkcoş Pekiner, Harmancık Belediye Başkan Adayı Ahmet Tufan, Karacabey Belediye Başkan Adayı Murat Tanrıverdi, Kestel Belediye Başkan Adayımız Yıldıray Atlı, Keles Belediye Başkan Adayı Ahmet Zekai Yıldız, Orhangazi Belediye Başkan Adayı Ş. Çetin Çoklar, Orhaneli Belediye Başkan Adayı Vildan Koç ve Mustafakemalpaşa Belediye Başkan Adayı Orhan Alper mikrofona gelerek hem kendilerini tanıttı hem de projelerine ilişkin özet bilgiler verdiler.

Mudanya, İznik, Yenişehir, İnegöl ile birlikte Nilüfer, Osmangazi, Yıldırım ve Büyükşehir Başkan Adayları ise isimler PM tarafından belirlendikten sonra kamuoyuna duyurulacak.

Biraz da aklımda kalanlara bakalım. Öncelikle bütün Adaylar kendilerini çok iyi ifade ettiler ve nasılsa olmaz diyen bir profil görmedim ama kadın adayların hakkını teslim edelim ki onlar bir tık daha hazırdılar.

Esasında malum Vali darbesi sonucu elden çıkan Gemlik hariç uzak ara kaybedilen ilçelerin adayları bu kez yarışın içinde olacaklar gibi görünüyor. Namı diğer Albay’ın kızı Vildan Koç, Orhaneli’nde ses getireceğe, yaşı aramızda kalsın tevellüdü 68’li olan Funda Türkcoş Pekiner Gürsu’da başkanlığı zorlayacağa benziyor.

Elbette sonraya kalan BŞB dahil sekiz ilçe içerisinde en çok merak edilenleri şuan CHP’li Belediye olan Mudanya ve Nilüfer’di.

Bozbey’in BŞB için düşünülmesi oyunu daha zor hale getiriyor. Bozbey’in Nilüfer olmazsa PTT ( Pijama- Terlik – Televizyon) olur dediği kesin bilgi olarak geldi ama siyaset hiçbir zaman benim bildiğim bir şey olmadı.

Bilenlerini takip ettiğim basın toplantılarının gülleri ve bülbüllerinin yanı sıra niyet okuyan sümbüllerin de yetiştiğini görmek içimi ferahlattı. Soru sormak için yola çıkıp giydirmece oynamak huydur değişmez ama ona çanak tutup sonra biz birlikte oynarız demek siyaset değil oyunbazlıktır.

Bursa CHP’de bir de siyaset yapılmasa, Hüseyin Akkuş orayı sular seller gibi, tereyağından kıl çeker gibi yönetir.

Güncelleme Tarihi: 19 Kasım 2018, 22:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER