banner2

Demokrat Sami BALGÖÇ'ü ziyaret etti. ''İnşallah bu sorunu çözmek bize nasip olur'' dedi.

Bilge: Yakın geçmişte Bulgaristan'da bütün Türkler aynı yere kazmayı vururken şimdi bölünmek neden?

Demokrat Sami BALGÖÇ'ü ziyaret etti. ''İnşallah bu sorunu çözmek bize nasip olur'' dedi.

Balkanlar deyince....

Adaylığı ile Bursa’da 24 Haziran seçimlerin en çok konuşulan, en dikkat çeken ismi olan iş dünyasının ve sosyal yaşamın sevilen ismi namı değer 'Demokrat Sami', Sami Bilge oldu.

Adaylığın ardından 'Bursa'nın Bilge Adayı' yakıştırması yapılan İYİ Parti 1. Bölge 2. sıra milletvekili adayı olan Sami Bilge, üyesi olduğu ‘BALGÖÇ' ü ziyaret etti.

Ziyarette ilk olarak soydaşların efsane ismi Mümin Aga (Gençoğlu) nezdinde hayatlarını bu davaya adayan soydaşları anan BALGÖÇ üyesi Sami Bilge, bugün gelinen noktada bu bayrak yarışını başarıyla taşıyan Turan Gençoğlu ve ekibine teşekkür etti.

Sami Bilge, ' Benim için üyesi olmaktan gurur ve mutluluk duyduğum BALGÖÇ 'ü ziyaret etmenin anlamı başka. Allah kısmet eder seçilip Ankara'ya gidersek gerek Bulgaristan, gerekse Balkanlar'da yaşanan zulüm bugün siyasi baskı ve çifte standart olarak hala sürüyor.

Ama ben Balkan kökenli bir kardeşiniz olarak Meclis'te kendime birinci vazife olarak gerek Türkiye gerekse Balkanlar'da yaşayan hemşerilerimizin sorunlarını çözmeye adayacağım. Çünkü adaylığım asıl nedeni Balkan kökenli oluşum ve Sayın Genel Başkanımız bu listede Balkan kökenli olarak seni görmek istiyoruz dedikleri için bu yola çıktım. Bu da Balkan kökenli bir isim olarak Sayın Meral Akşener'in Balkanlara verdiği önemi gösteriyor'

Balkanlarda tehlikeli hareketler var..

Bilge, üzüldükleri bir konu olduğuna da dikkat çekerek, 'İnşallah bu sorunu çözmek bize nasip olur. Yakın geçmişte Bulgaristan'da bütün Türkler aynı yere kazmayı vururken. Hak ve Özgürlükler Hareketi ile DOST Partisi diye ikiye bölünmüş durumdalar.

Bir çatlak oluşum meydana geldi. Bu da bizim Bulgaristan'daki gücümüzü zayıflattı. Karşı cephenin ekmeğine yağ sürdü. Onursal Başkanımız Sayın Turhan Gençoğlu, bu konuda iki grubu bir araya getirip birlik beraberliği sağlamaya çalışıyor. İnşallah bizde meclise gidersek Genel Başkanımız, Onursal Başkanımızla sizlerle el ele vererek bunun takipçisi olacağız' şeklinde konuştu.

BALGÖÇ yönetimi seçilebilecek bir yerden değer verdikleri bir ismin aday gösterilmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirirken, ziyarette konuşan İYİ Parti 1.Bölge 1. Sıra Milletvekili Adayı Prof.Dr. İsmail Tatlıoğlu ise özellikle iki ülke arasında serbest ticaret yapılmasının önünün açılması için girişimlerde bulunacaklarını belirtti.

Güncelleme Tarihi: 27 Haziran 2018, 11:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER