banner2

Harmancık’ta yağmurda öleyim deme!

Harmancık’ta yağmurda öleyim deme!

Saadet Partisi Harmancık Teşkilat Başkanı ve Belediye başkan Adayı Ahmet Kaya, ilçenin 2004 yılından beri belediyenin iktidar tarafından yöneltilmesine rağmen, hala hizmet noktasında sınıfta kaldıklarını iddia ederek isyan etti.

Kaya; “Yıllardır biz söylemekten, onlar dinliyor gibi yapmaktan bıkmadı! İlçede acil ihtiyaçlar noktasında güzel hizmetler üretilmiyor mu? Yapılıyor. Büyükşehir ve Harmancık Belediyelerine gerekli desteği vermiyor muyuz? Vatandaşın ihtiyaçları noktasında yapılan her hizmetin arkasında durduk ve yetkililerin elini vatandaşın huzurunda elini kaldırdık. İlçemize bağlı köylerimizde yıllardır yol problemi var.

Dün Çatalsöğüt’te ölen bir vatandaşımızın cenazesini mezarlığa götürürken çok zorlandık. Köy mezarlığının 800 metre uzaklıkta olması ve mezarlık yolunun Harmancık-Köçekler Köyü ana güzergahında olmasına rağmen ve de 2 yıldır bu yolun genişletilmesini ve asfaltlanmasını istenmesine rağmen bir santim yol alınamadı. 2007 yılında taş ocaklarından 15 kamyon atıl taşı ben kendi imkanlarım ile yola döktürmüştüm.

Aradan 11 yıl geçti, taş mı kalır o yolda! Sözün özü çamur deryası içinde yüzen, yağışlarda Venedik’den farkı kalmayan ilçe köylerimizde olurda yolunuz düşerse sakın ölmeye falan kalkmayın, çamur deryası içinde cenazeniz bile kalmayabilir!” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER