banner2

'Hokus Pokus’ Erkan Aydın’ı bitirdi.

Artık ne camiye ne kiliseye ne de cem evine yaranamayacak olan Erkan Aydın’a da ilk seçimlerden sonra eczanesinde mutlu ve başarılı çalışmalar dileyelim.

'Hokus Pokus’ Erkan Aydın’ı bitirdi.

Bir hamlede iki kale teslim edilir mi? Adınız Erkan Aydın ise edersiniz. Dağların çocuğu, Ağır Ablasının kıymetlisi, seçim öncesi devre mülk tatili gibi 15 günlük İYİ Parti misafirliğine giderken yüzündeki Küçük Emrah ifadesiyle karışık Genel Başkanı tarafından ne alakaysa demokrasi kahramanı ilan edilmiş ve yerini sağlama alan esas oğlan rolünü üstlenmişti.

Muharrem İnce partisine sekiz puan fark atmasına rağmen oyun dışı kalınca kaşıntısı arttı ve Olağanüstü Kongre davullarını çalmaya başladı. Poyrazı arkasına alan İnce havalandı ama delegeler için  sakal, bıyık ve tükürük işi devreye girdi.

Kuvvetle muhtemel ki; partideki ablası yerine Ağır Ablasının sözünü dinleyerek İnce’nin Bursa’daki bir numarası olmak ve emekliliğine kadar vekil kalmak hesabıyla ‘Yaşasın Olağanüstü Kongre ve Yeni Başkan İnce ‘ diyerek imzayı çaktı.

630 çantada keklik diyenlerin unuttuğu şey, CHP nin genetik koduna yerleşen ‘Hokus Pokus Ali Topuz’ virüsünün asla yok olmadığıydı.

O virüs yasaklar kalktığı zaman Bülent Ecevit'i CHP nin başına davet etmelerine ragmen neler olacağını bildiğinden, Rahşan Hanıma 60 ından sonra DSP yi kurdurdu. Erkan Aydın gibi ağzı var dili yok birine imzayı geri aldırmış çok mu?

Bizim Küçük Emrah henüz acıların çocuğu olmadığı için teslim edilen 630 imzanın yolda kaybolacağını hesap edemedi. Onun daha suya buu dediği zamanlarda CHP üye başvuruları Mezitlerde dereye atılırdı. Kılıçdaroğlu gelince başvurular Polatlı’ya kadar gitmeye başardı ama son durağı genel merkez değil Temelli’deki baraj gölü olmaya başladı.

Genel Merkez imzalar yetersiz hatta daha da azalacak gibi ayarı bozuk bir cümle kurunca Erkan Aydın aydı ve ‘Sarhoştum aydım, ben imzadan caydım’ deyiverdi.

Bursa’dan ondan başka imzasını geri çeken olmaması da nasıl ofsayta düşerek tabansızlarla aynı safta kaldığını gösterdi ve iyot gibi açığa çıktı. 

İşte buna iki ucu boklu değnek vakası denir. Neresinden tutarsan tut pislenirsin.

Yarın öbür gün hak vaki olup da Muharrem İnce güç bende artık dediğinde üzeri ilk çizilecek adam Erkan Aydın’dır. Gerçi diğerlerinin de pek şansı olmaz ama ilk asılacak Erkan Aydın’dır.

Bu düzen böyle geldi böyle gider deyip Kılıçdaroğlu devam ederse başta imza verdiği için potansiyel tehlike olarak üzeri çizilir ve listede olmaz. Olsa bile Kılıçdaroğlu itina ile CHP yi doğrayacağından barajda boğulma tehlikesi bile vardır.

Allah kimseyi Erkan Aydın’ın durumuna düşürmesin. Nereye tükürse kıllara geliyor. Sopanın neresinden tutsa eli hacete bulaşıyor.

Yine de Bursa’ya bu heyecanı yaşattığı için kendisine teşekkür edelim çünkü diğerlerinin ne sakalı ne bıyığı ne de değneği var. Tabansız hayatı seçtiler keyiflerine bakıyorlar. Hani 401 'i olmayanlar için TBMM de eski TBMM olmadığından kimsenin onlardan beklendisi yok.

Artık ne camiye ne kiliseye ne de cem evine yaranamayacak olan Erkan Aydın’a da ilk seçimlerden sonra eczanesinde mutlu ve başarılı çalışmalar dileyelim.

Güncelleme Tarihi: 08 Ağustos 2018, 09:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER