banner2

Kılıçdaroğlu’na Tabansızlardan Tam (!) Destek!

CHP skoru 10-0 yapmak için kampa giriyor.

Kılıçdaroğlu’na Tabansızlardan Tam (!) Destek!

Dokuz ayrı maçta 9-0 yenilmek kolay değildir. Bunu ne insan ne takım ne de kurum metabolizması kaldırabilir.

Kaldıramazsa ne yapar?

Tek kelime ile saçmalar!

24 Haziran seçimlerine İYİ Partinin, MHP’yi eriteceği tezi ile hazırlanan kendi ürettiği tek bir planı olmayan hatta kendi adayı Muharrem İnce’yi bile Ekmelettin kadar desteklemeyen CHP’ de Kılıçdaroğlu ve taifesine yanlış yaptınız demek büyük günah oluyor.

İYİ Parti’de Mister 007 kod isimli sadece bir kişinin sonuçları beğenmeyip Genel Başkanı kendi meşrebince eleştirmesi Meral Akşener’i istifa ve aday olmama kararı aldırmışken CHP de kayıkçı kavgalarının sonu gelmiyor.

CHP de Olağanüstü Kurultay için 623 imza gerekiyor.

Genel Merkez 604 ü bulun getirin diyor.

Yenilikçiler aydım caydım tiplere mahkûm olmamak için 700 ün üzerinde imza hazır diyor.

Genel Merkez biz buradayız getirin bekliyoruz derken öte yandan kararsızlara sinyal vermek için tamirat servisi kurduklarını ilan ediyor.

Ve sonunda 59 İl Başkanı Genel Merkezde toplanıp Kılıçdaroğlu’na destek ve devam mesajı veriyor.

Basit bir aritmetik hesap ile 81 – 59 = 22 sonucuna göre İl Başkanları büyük bir çoğunlukla Kılıçdaroğlu ve Taifesini geleneksel 10-0 lık hezimete hazırlamak için destekliyor. Ama hayat basit aritmetik değildir.

El alemin işini bilmediğim için Bursa’ya bir bakalım.

Seçim sürecinde karpuz gibi yatıp 9 vekillik bekleyen, az olursa başarısız olduğumu kabul edip istifa ederim diyen Bursa İl Başkanı Hüseyin Akkuş’un havası -4 olunca kırağı yemiş lahana gibi kaskatı kesildi ama koltuğunda kaldı.

Bursa tarihinde ilk kez referandumda evet/hayır ı birbirine yaklaştıran öz sermayeyi seçimlerde bozuk para gibi harcadı.

Başkan bey o soğukta sıcak ve rahat koltukta oturmanın keyfini çıkarmaya devam ediyor ama yaz sıcağında CHP Bursa’da ayaz devam ediyor.

CHP Bursa’da 17 İlçe Başkanının 11 i değişimi destekliyor.

CHP Bursa’da 36 G.M. Delegesinin 22 si değişimi destekliyor.

Yani hangi taraftan bakarsan bak yüzde 60 ın üzerinde bir değişim talebi var.

Hal böyle iken değişimin sesini duymayan Akkuş tabanını Bursa’da bırakarak tabansız olarak Kılıçdaroğlu’ na destek için Ankara’ya gidiyor.

CHP Bursa’nın hallerini anlatırken diğer partilerin içinde de karar vericilerin Bursa’dan çıkmaması asla bir tesadüf değildir. Bursa kent değerlerini oluşturan kimliklerin elini taşın altına sokmamasındandır. Durum böyle olunca da Bursa’yı tabansızlar temsil ediyor.

Güncelleme Tarihi: 01 Ağustos 2018, 13:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER