banner2

Necati Şahin’in kırık çizgileri…

Necati Şahin’in kırık çizgileri…

Necati Şahin’i severim ama en çok İMO Başkanı halini severim. İMO Başkanı olarak Bursa için bütün söyledikleri dedikodu, durumdan vazife çıkarmak, siyaseten ve hamasetten uzak gerçek tespitlerdi. Dünya’ya baktığı sağ taraftaki yerinden hiç gocunmadı. Bursa adına herkesle diyalog kurmaktan çekinmedi ve hiçbir yerden sözünü sakınmadı. Bu hali dünyaya soldan soldan bakan Akademik Odalar ile ilişkisini samimi ve güvenilir zeminde devamını sağladı.

Bursa ile bu kadar haşır neşir olan adamın gönlünde elbette Bursa’yı yönetmek yatıyordu ama dönemin egemenleri tarafından sağdan veto yediğinde, siyasetin sabır ve zamanlama işi olduğunu bilmemesi onu CHP den ‘ Necati Şahin gelecek, Büyük şehir gülecek’ türküsünün kahramanı yaptı.

Seçimleri kaybettikten sonra ilk referandumda evet diyeceğim diyerek niyetini açıklayıp CHP ye hüzünlü bir basın toplantısı ile veda ettiğinde yuvaya dönüş sinyalini vermeyi ihmal etmedi.

Uzun zamandır oluşturduğu yakın çalışma grubu ile sosyal medyada verdiği görüntüler, meraklandırmalar ve mesajlar niyetini belli ediyordu ama sır vermiyordu.

Ve sonunda beklenen oldu Ak Parti Mudanya İlçe Başkanlığına, Belediye Başkan Aday Adaylığı başvurusunu yaptı.

Bu başvurudan Necati Şahin’in en iyi bilmediği işin siyaset olduğunu anladım.

Siyasetin sık sık dükkan değiştirerek yapılmayacağı gibi, ceket alamadım, yelekle idare edeyim teslimiyeti ile de yapılmaz.

Necati Şahin aday olursa iki tarafın da tepkisinin hedefi olarak kayba koşar ve beyaz bayrağı göremez.

CHP den Mudanya’ya aday olsaydı şansı daha fazla olurdu.

Elimde imkan olsa Necati Şahin için zamanı geriye çeker ve onu süresiz İMO Başkanı olarak Bursa’ya yol gösteren bir akil adam olarak seçerdim.

Siyaset yaparken, duruma uygun manevralar yapılabilir ama keskin dönüşler ve çizgideki kırıklıklar siyasetin affetmeyeceği yanlışlardır.

Ben zamanı geri çeviremem ama onun İMO Başkanlığı dönemindeki fotoğrafı ile idare ediyorum.

Güncelleme Tarihi: 13 Kasım 2018, 12:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER