banner2

Osmaniye Belediye Başkan Aday Adayı Çapar...

Bilmeyenler için...Bursa ülkemizin en büyük illerinden biridir. İstihdam, üretim, ihracatta ilk üçtedir. Bursa'nın ulaşımı sıkıntılıdır ve bu alanda görev yapanların 7 x 24 x 365 gün Bursa'yı yaşaması gerekirken ....

Osmaniye Belediye Başkan Aday Adayı Çapar...

Bursa’yı yazan adamın Osmaniye’de ne işi olabilir demeyiniz, Osmaniye hepimizi yakından ilgilendiriyor. Öncelikle Osmaniye Belediye Başkan Aday Adayı olan Mehmet Kürşat Çapar’a çıktığı yolda başarılar dileyelim.

Ardından kendilerini tanımayanlar için tanıtalım. Yaklaşık bir yıl kadar önce Bursa BŞB’ ne bağlı BURULAŞ’ ın Genel Müdürü olarak İstanbul’dan Bursa’da gönderilmiştir.

Görevlendirmelerde etik olarak liyakat esas olması gerektiğine göre Bursa’da o göreve atanabilecek liyakat sahibi kişi olduğu düşünülmediğinden böylesine önemli ve 7x24x365 yaşanması gereken göreve her zamanki gibi dışarıdan atama yapılması caiz olabilir.

BURULAŞ 10 bin nüfuslu bir ilçenin otobüs işletmesi değildir. Bir holding seviyesinde üretim, yatırım, bakım ve işletme şirketidir. Mehmet Kürşat Çapar Genel Müdür olarak gönderildiğinde bekledik. Bursa’yı bir tanısın ve ardından projelerini uygulamaya koyarak farkındalığını fark ettirsin diye düşündük ama yanılmışız. Muhterem, Bursa’yı CV sine ve kartvizitine eklemek hicret etmişler.

Bursa’yı tanıyamadan, Kurtbasan, Piremir nerede öğrenemeden ve de görevde iken Osmaniye Belediye Başkan Aday Adayı olarak çalışmalara başlamıştır.

Hani Bursa’dan ya da bir ilçesinden niyetlense gideri olur ama Osmaniye nere Bursa nere be kardeşim?

Kimsenin yüreğinde yatan aslanı eleştirmek, ona layık görmemek haddimiz değildir ama aday olmanın etik hallerini hatırlatmak bir de söz konusu olan Bursa ise sorgulamak görevimizdir.

Yüreğini yakan ateşi söndürmek ve belli ki memleketi olan Osmaniye’ ye hizmet etmek arzusuna son derece saygılıyız ama siz de Bursa halkına saygı duyarak görevinizi iade etmeniz etik değil midir?

Yasa istifa gerektirmez anlayışı ile hareket ediliyorsa, Bursa’daki iradenin onu görevden alması gerekmez mi?

Aday olursa gidecek birisini Bursa’da nasıl ve hangi akılla görev başında tutarsınız?

Aday oldurulmazsa da bilgi, beceri ve liyakat noksanı vardır diye oldurulmaz, o zaman da onun Bursa’da böylesine önemli bir görevde ne işi var demezler mi?

Sözün özü kendi ayaklarımıza sıkmaya devam edersek, kimse Bursa’da işlerin kendi halinde yürüyeceğini sanmasın. Bir kere de kendimize güvenelim yahu! Yok olacaksak Bursa için yok olalım. Yoksa zaten hep yok hükmünde muamelesi görmüyor muyuz?

Güncelleme Tarihi: 07 Kasım 2018, 11:44
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ertuğrul Mat
Ertuğrul Mat - 3 yıl Önce

Yerel Yönetimlerde siyaset üstü anlayışlara sahip olmazsak, kötü yönetimlere razı oluruz.
Önümüzdeki seçimlerde bize hizmet edeceğine inandıklarımıza oy vermeliyiz.

SIRADAKİ HABER