banner2

Sedat Yalçın için bu kez doğru zaman mı?

Altepe döneminde İl Başkanı iken Bursa'nın geleceğini belirleyecek şehircilik vizyon planı sunumu ile dikkat ve tepki çeken Sedat Yalçın bu kez doğru zamanı mı seçti göreceğiz.

Sedat Yalçın için bu kez doğru zaman  mı?

AK Parti Eski İl Başkanı Sedat Yalçın Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı aday adaylığı için müracaat etti.

Adaylık müracaatı için İl Başkanlığına eşi Aliye Yalçın, çocukları Burak Yalçın ve Gizem Yalçın Akan ile birlikte gelen Sedat Yalçın, İl Başkanı Ayhan Salman tarafından karşılandı. Ayhan Salman'a Büyükşehir Belediye Başkanlığı için adaylık başvuru evraklarını teslim eden Sedat Yalçın "Bugün 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan yerel yönetimler seçimleriyle ilgili Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı Aday adaylığı ile ilgili İl Başkanlığımıza müracaatta bulunuyoruz" dedi.

Sedat Yalçın adaylık başvurusu öncesinde PKK'lı teröristlere yönelik operasyonların sürdüğü Şırnak Gabar Dağı bölgesi Gömeç kırsalında şehit olan iki askerden biri olan Bursalı Uzman Çavuş Ünal Olgun'a rahmet diledi.

Bursa'nın kadim bir şehir olduğuna dikkat çeken Sedat Yalçın "Tarihi süreçlere tanıklık etmiş bir kent olan Bursa, sonradan aldığı göçlerle yıpranmış bir kent dokusuna sahip. Şehrimizde önemli çalışmalar da yapılıyor elbette. Bizde kısa, orta ve uzun vadede şehrimizi daha yaşanabilir bir kent haline getirmek için elimizden geleni yapacağız" dedi.

Sedat Yalçın ayrıca Bursa'nın sahip olduğu tarım, sanayi ve turizm başlıklarında oluşacak gündemlerde önemli çalışmalar yapılması gerektiğinin altını çizerek, ‘ Ben kendi adıma gerek devlet gerek özel sektörde, gerekse siyasette biriktirdiğim tecrübelerimi bu şehrin ihtiyaçlarının çözümü noktasında değerlendirmek için Büyükşehir Belediye Başkanlığı aday adayıyım diye konuştu.

Yalçın "Bilindiği üzere dünyada kentler rekabet içinde yarışıyorlar, başarılı olmuş kentler ise dünyada stratejik bir planla yönetiliyor, yetki konusunda hükümetleriyle iletişim halinde çalışıp, finansman planları ortaya konuluyor ve toplumun tüm katmanları o projeye destek veriyor. Bizde bu plan dâhilinde uyumlu bir anlayışla yönetilen bir belediye planlıyoruz" dedi.

Yalçın, Nasip olur da Belediye Başkanı olursak şehrimizde tarım kesiminde yaşanan sorunlara doğrudan müdahil olacağız, sanayi kesiminin rekabetçi olma özelliğine katkı vereceğiz dedi. Kültür ve turizm konusunda önemli çözümler üreteceğiz diye konuşan Sedat Yalçın, aile ekonomileri programıyla hane halkının giderlerini azaltıcı, gelirlerini arttırıcı mikro projelerle halkın gelir artırımına katkı sağlayacaklarını da ifade etti.

Ak Parti İl Başkanı Ayhan Salman ise konuşmasında "Önceki dönem il başkanlarımızdan Sedat Yalçın başkanımız bugün Büyükşehir Belediye Başkanlığı ile ilgili başvurusunu almış bulunmaktayız, önceki dönemlerde uzun yıllar partimizde başkanlık yapan Sedat Bey önemli görevlerde bulundu birikimi donanımıyla sevdiğimiz değerli bir büyüğümüz şehrimize ülkemize hayırlar getirmesini niyaz ediyorum" dedi.

Güncelleme Tarihi: 13 Kasım 2018, 11:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER