banner2

Siyaset Ciddi İnsanlar Tarafından Yapıldığı Zaman Anlam Kazanır.

Siyaset ciddi insanlar tarafından yapıldığı zaman anlam kazanır. Bir dönemin adamı olmak yerine her dönem adam olmak gibi bir derdi olanlar tarafından yapılmalıdır. Erken açan çiçekler asla meyveye dönüşmezler. Çiçeğin adının Nilüfer olması bu gerçeği değiştirmez.

Siyaset Ciddi İnsanlar Tarafından Yapıldığı Zaman Anlam Kazanır.

Kemal Kılıçdaroğlu ile Muharrem İnce’nin maaile kahvaltı toplantı menüsünün kelle alma olduğunu toplantı sonrası hamlelerden anlaşıldı. Kılıçlar çekildi. İnce’nin kalın çizgili üslubuna karşı Kılıçdaroğlu’nun kadife eldivenle vurduğu etik dışı damgası ile CHP’de Olağanüstü Kongre davulları inceden çalmaya başladı.

Görünen o ki; yakın gelecekte bu iki isimden birisi CHP’ye fazla gelecektir.

Bu süreci bilinçli ya da bilinçsiz başlatan sanılanın aksine Muharrem İnce değil Kılıçdaroğlu ve ekibinin kendisidir.

Seçimlerin başlangıcından son ana kadar bütün alanlarda ve sonuçlarda başarısız olan Genel Merkez ekibinin büyük bir pişkinlik içinde Kemal Kılıçdaroğlu’nun eline tutuşturduğu metin ile sonuçların beklentinin dibini görmesine rağmen başarı olarak değerlendirmesi İnce hareketini tetiklemiştir.

Bir yandan CHP olağanüstü kongre havasına girerken, öte yandan yerel seçimlerin erkene alınması ihtimalinin süreci nasıl etkileyeceği de merak konusudur.

Bursa özelinde de çok net bir şekilde CHP başarısız olmuştur. Milletvekili sayısı iki artmasına rağmen ancak elinde olanı koruyabilmiş, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde de CHP oyları gerilemiştir.

Bunun sorumluları CHP İl Başkanı ile ona uyan İlçe Başkanları ve Teşkilatlarıdır.

Bir Ana Muhalefet Partisi kendi pozisyonunu belirlerken rakibinin başarısızlığı üzerine strateji üretmez.

CHP nin en büyük hatası MHP nin alacağı oy oranının yüzde 5 -7 bandında düşünmesidir.

CHP İl Başkanının olası başarıyı kendi hanesine yazdırmak için elini oynatmadığı ve kimseye uzatmadığı süreç, bu ilkokul aritmetiği mantığı tutmayınca bütün öngörüleri ile çökmüştür.

Bursa Teşkilatları biz nerede hata yaptık diye düşünmeden hatta başarısızlık sonucunda sorumluluk alarak istifa etmek yerine İnce’nin hamlesine taraf olması da ayrı bir çelişkidir.

CHP Nilüfer İlçe Başkanının yanına Nilüfer Belediye Başkan Yardımcısı Turgay Erdem’i ve ilçe kongresindeki destekçilerini alarak, Olağanüstü Kongreye olumlu baktıklarını açıkladığı basın toplantısı parti disiplininin nerelerde süründüğünün ibret belgesidir. Selden kütük kapmak, 

Siyaset ciddi insanlar tarafından yapıldığı zaman anlam kazanır. Selden kütük kapmak, yangından mal kaçırmak ya da rol çalmak gibi hareketler fena kusurlu hareketlerdir ve kırmızı kart gerektirir. Bir dönemin adamı olmak yerine her dönem adam olmak gibi bir derdi olanlar tarafından yapılmalıdır.

Erken açan çiçekler asla meyveye dönüşmezler. Çiçeğin adının Nilüfer olması bu gerçeği değiştirmez.

Güncelleme Tarihi: 10 Temmuz 2018, 15:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER