banner2

Siz sandık koymazsanız sandık size…

Ben sandıktan çıkarsam adayım diyor ama siz şarkı dinleyip gazel okuyorsunuz...

Siz sandık koymazsanız sandık size…

CHP Bursa’da yaşanan iç savaşların yarattığı iç kanama hastayı terki hayat ettirecek farkında değiller. Genel Merkez farkında değil, İl Farkında değil, Teşkilat farkında değil, Akkuş Hüseyin desen hiiiç farkında değil.

Mustafa Bozbey yuvada kalmak isteyen gelin gibiydi ama doğrusu 20 yıllık geçmiş ile evde kalması da doğru değildi. Öyle böyle ikna edildi ama yeni yerine seçilmeye giderken, yanına almak istediği üç şeyi de söyledi.

Hakkı mıdır? Hakkıdır!

Ben ermeyen aklımla hangi partiden olursa olsun BŞB Adayının hem propaganda sürecinde hem de seçilirse görev yapma bakımından Merkez İlçe Adayları ile balansının tutması şart olduğundan BŞB Adayının tercihlerini dikkate almak gerekir diye düşünüyorum.

Ama BŞB Adayı bütün ili ilçeler dahil ben dizayn edeceğim derse, anasının nikahını istemiş olur ki; bu da yanlıştır.

Bursa Ankara’ya yabancı kalıyor. O nedenle Amca’nın ‘Ankara’dan abim geldi’ şarkısını Bursa’ya ithaf ettiği söylentisi vardır.

Son Genel Seçimlerde Ak Parti bir eksikle Bursa kendi işini Bursa’da çözdü ve sonuçlarını Mustafa Esgin performansında görüyoruz.

Bursa’da MHP Ve İYİ Parti az ekmeğe bile birer ithal katık eklediler ikisi de sonuçtan memnun değil ve maçı berabere bitirdiler.

CHP listesi üzerinde çalışma zahmetini bile göstermeden ben yokum diyen Ceyhun İrgil’in yerine tepeden inme altı aylık birisini eskilerin ardına bağlayarak şıppadanak işini bitirdi. Göreceksiniz dokuz doğuracağız dediler ama eskisinin tekrarını yaparak yine beşte kaldılar.

Bursa gibi ilin kararını beşi bir araya gelip alamıyor ve herkes birinin ardında durmak yerine birinin ardında durana karşı durmaya çalışıyor. Sonra da Ankara’dan bir abi gelip istişarelerde bulunup aday belirlemeye karar veriyor.

Beşibiryerdeler kim?

İki profesör, bir mühendis, bir avukat, bir eczacı…

Ey millet bunlar birbirlerini anlamıyor sizi nasıl anlayacaklar?

Bunlar bilim için millet için değil kendileri için mi okudular sormak gerekir.

Bunlar dünyayı Bursa’dan ibaret zanneden kifayetsiz muhterisler mi diye sorası geliyor insanın…

Sıkıntı mı var?

Ya ittifakla karar alırsınız ya da ortaya il bazında sandık koyarsınız. Sandıktan kim çıkarsa onu siz değil teşkilat aday yapar.

Yani seçilen sizin adamınız olmaz. Sanırım korkunuz da bundandır.

Siz sandığa güvenmeyip koymazsanız sandık size öyle koyar ki; nakavt olursunuz.

Güncelleme Tarihi: 21 Aralık 2018, 13:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER