banner2

Tatlıoğlu: Hizmetin ‘farzı’ niyettir.

Orhan ilinden Osmanlı'nın ilk payitahtı olan Osmangazi'ye deneyim, birikim, ortak akıl ve en önemlisi hizmet sevdası ile niyet ettim.

Tatlıoğlu: Hizmetin ‘farzı’ niyettir.

Orhaneli Belediye Başkanı İrfan Tatlıoğlu üç dönem başarı ile görev yaptığı Serhat İli Beyce’ den, Bey Konağı olan Osmangazi’ye hizmet için Belediye Başkanı aday adayı olmak niyetini ifade ederek başvurusunu yapacağını ifade etti.

İrfan Tatlıoğlu, on yıllardır Bursa’nın ‘dezavantajlı’ ilçeleri olarak nitelenen dağ bölgesi ilçesi olan Orhaneli’nin Termik Santraldan ibaret olmadığını hem Bursalılara hem de Anadolu’dan Orta Asya’ ya uzanan Yörük Türkmen Dünyasına göstermiştir.

Orhaneli’nin tarihi kimliğini kurultay, toylarla, etkinliklerle pekiştirirken bağrında bir mücevher gibi saklı olan doğal güzelliklerini dünyaya açacak kadar turizm vizyonu olan bir kişiliktir.

Her sönüp dumanı tütmeyen ocak yüreğimi donduruyor diyerek kente göçün bölgede büyük yaralar açtığını ifade eden Tatlıoğlu, göçenler kentte mutsuz ve kıt kaynaklarla yaşıyorlar. Kalan büyükleri özlem ateşiyle yaşıyor buna bir dur demek gerekir diyerek AB fonlarını kullanarak kurduğu tesislerin yanı sıra Çevreci Mermer İhtisas Organize Sanayi Bölgesinin bütün aşamalarını geçerek temel atma noktasına getirmiştir.

Beni ellisinden sonra Beyce ve dağ sevdalısı yapan İrfan Tatlıoğlu’nun niyetinin Bursa’ya, Osmangazi’ye, Yörük Türkmen Dünyasına ve kendisine hayırlar getirmesini diliyorum.

Güncelleme Tarihi: 13 Kasım 2018, 11:02
YORUM EKLE
YORUMLAR
ESENGÜL celikkanat
ESENGÜL celikkanat - 3 yıl Önce

Yakışırsın BAŞKANIM kutlarım şimdiden YOLUN bahtin AÇIK olsun

SIRADAKİ HABER