banner2

1 Haziran1963'te Kurulan Bursasporun Yüzyıl'a Yolculuğu Kutlu Olsun ...

Buna rağmen  Bursaspor borcunu ödediği gibi görev yapanlara  karşılıksız olarak ün, şöhret, makam, Milletvekilliği hatta Bakanlık hediye edecek kadar cömerttir. Biz beceremedik ama Bursaspor'a asırlık yolculuğa giden yolda doğru insanları seçecek Genel Kurul üyelerine sahip olmasını dilemekten başka bir şey elimden gelmiyor.

1 Haziran1963'te Kurulan Bursasporun Yüzyıl'a Yolculuğu Kutlu Olsun ...

Bursaspor, 1 Haziran1963  yılında amatör olarak faaliyet gösteren  kulübün birleşmesinden doğmuştur. Akınspor, Acar İdman Yurdu, Çelikspori İstiklalspor ve Pınarspor takımları birleşerek, oluşturdular. Kulüp renklerini Uludağ'ın kar beyazından ve şehrin cennet yeşili doksundan aldı. Bursaspor'un amblemindeki 5 yıldız ise kurucu takımları temsil etmektedir. Pek bilinmeyen bir konu da şehrin önemli kulüplerinden Merinosspor resmi kurum takımı olduğundan tüzüğü gereği beşli gruba katılamamıştır ama bünyesindeki futbolcuları Bursaspor'a vermiştir.

Bugün Bursaspor'umuzun 56 nci yaş günüdür. Bursaspor'u karşılıksız sevenlere, eziyetini aşk diye çekenlere, kutlu olsun. Bu duyguların armaya kattığı sinerji ile asırlık yolculuğa doğru ilerliyoruz.

Bu uzun yolculukta elimize diken battığı anlar oldu, ayağımıza çelme takıldığını yaşadık ama hepsini kent bilincinin armanın ruhu ile aşmayı bildik.

Son yıllarda yaşananlar armayı kendilerini parlatma hevesiyle kullanmaya kalkan kifayetsiz muhterislerin takımın kimyasını bozduğuna tanık olduk.

Bursaspor'da para veren kimsenin bir kuruşu kalmamıştır.

Hepsi eskiden faiziyle birlikte son zamanlarda ise dövize endeksli olarak geri ödenmiştir yada ödenecektir.

Buna rağmen  Bursaspor borcunu ödediği gibi görev yapanlara  karşılıksız olarak ün, şöhret, makam, Milletvekilliği hatta Bakanlık hediye edecek kadar güçlü ve cömerttir.

Biz beceremedik ama Bursaspor'a asırlık yolculuğa giden yolda doğru insanları seçecek Genel Kurul üyelerine sahip olmasını dilemekten başka bir şey elimden gelmiyor.

Güncelleme Tarihi: 27 Haziran 2018, 10:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER