banner2

Alinur Başkan BASKF’ de tarafını seçti!

Bursa Amatör Futbol Kulüplerinde ayrımcılık dönemi bitti.

Alinur Başkan BASKF’ de tarafını seçti!

Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezinde Bursa Amatör Spor Kulüp Başkan ve Yöneticileri ile bir toplantı yapan BŞB Başkanı Alinur Aktaş, amatör kulüplerin kent için önemine değinerek, sadece futbolcu değil sağlıklı düşünen insanlar yetiştirilmesi gereğine vurgu yaptı.

BŞB olarak yeni sezonda kulüplere ‘can suyu’ niyetine katkıda bulunacaklarını ifade eden Alinur Başkan, toplamda 1 milyon liranın hafta içinde kulüplerin hesabına nakit olarak yatırılacağını söyledi.

Şimdi BŞB nin işi gücü yok mu?

Hizmet için kasada para yok diyordu ama Bursaspor’ a reklam parası, Amatör kulüplere futbol için para veriyor diyebilirsiniz.

Ve hatta seçim yatırımı yapıyor da diyebilirsiniz.

Ama demeyin!

Çünkü konuşmasında iki kere özenle altını çizdiği bir şey vardı ki; kamuoyu huzurunda bütün kulüplere ayrım yapmadan kendi kategorilerine göre eşit olarak ayırdığı bütçenin çok katının bazı kulüplere deste deste verilip, bazılarına ise metelik verilmediği gerçeğini herkesin kafasına çivi gibi çaktı.

BŞB olarak herkese eşit mesafede olduklarını ifade ederek noktayı koydu.

Bu mektubun gittiği adres bellidir de içerikte ne vardır okuyalım.

BASKF basiretli, iyi ve doğru yönetilmemektedir.

Kulübüne göre muamele çekilmektedir.

Kimse bize gelip farklı muamele istemesin.

Biz belediyecilikte ve spor kulübü idareciliğinde acemi değiliz.

Hatırlı kişi, Ahbap, Hemşeri kayırması dönemi bitmiştir. Bizim için hepsi değerlidir.

BASKF hangi liste kazanırsa kazansın, hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır.

Bu durumda belki de ilk kez bir BŞB Başkanı amatör kulüplerin hiçbirini ayırmadan, ilçesinin, köyünün, mahallesinin oy haritasına bakmadan tarafını hepsinden yana kullanmıştır.

Bir Kelesspor yöneticisi ve BASKF delegesi olarak teşekkür ederken, Bursaspor dahil verilen paraların doğru harcanıp harcanmadığını takip etmenin vebalinin şehrin emanetçisi olarak onda olduğunun altını çiziyorum.

Güncelleme Tarihi: 10 Ekim 2018, 10:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER