banner2

Bağımsız Denetleme Kurulu Pandora'nın kutusunu açtı!

Bursaspor Kulübü Bağımsız Denetleme Kurulu, Bursaspor Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Parlakay için hakkında yapılan olağanüstü toplantı sonrası açıklama yayınladı. Bu açıklamanın Bursaspor Resmi Sitesinde yayınlanmaması keyfiyet olabilir ama etik değildir. Bu durumda Divan Kurulunun gündemli olarak Olağanüstü toplanarak bu konuya nokta koyması Bursaspor'un selameti açısından önemlidir.

Bağımsız Denetleme Kurulu Pandora'nın kutusunu açtı!

KULÜBÜMÜZÜN BİR ÖNCEKİ DÖNEMDE ÖNCE YEDEK DAHA SONRA ASİL YÖNETİM KURULU ÜYELİĞİ GÖREVİNİ YÜRÜTMÜŞ HASAN PARLAKAY HAKKINDA GEREK SOSYAL MEDYADA GEREKSE YEREL YAZILI VE GÖRÜNTÜLÜ BASIN VE YAYIN KURULUŞLARINDA ORTAYA ATILAN İDDİALARIN TÜZÜĞÜMÜZÜN ÖNGÖRDÜĞÜ ŞEKİLDE ARAŞTIRILMASI VE KAMUOYUNUN BİLGİLENDİRİLMESİ.

DENETİM KURULUMUZ, SON DÖNEMDE KAMUOYU NEZDİNDE GÜNDEME GELEN KULÜBÜMÜZ ESKİ YÖNETİM KURULU VE ŞU AN YEDEK YÖNETİM KURULU ÜYESİ OLAN HASAN PARLAKAY İLE İLGİLİ İDDİALAR HAKKINDA DOLAYLI OLSA DA BURSASPOR İSMİNİN DAHA FAZLA YIPRATILMAMASI VE KAMUOYUNUN BİLGİLENDİRİLMESİ AÇISINDAN 05.11.2018 TARİHİNDE OLAĞANÜSTÜ OLARAK TOPLANMIŞTIR. ÖNCELİKLE BELİRTMEK GEREKİR Kİ DENETİM KURULUMUZ 28.05.2018 TARİHİNDE MAZBATASINI ALMIŞ OLUP GÖREV VE SORUMLULUĞUMUZ BU TARİH VE SONRASINI KAPSAMAKTADIR. AYRICA KAMUOYUNDA DİLLENDİRİLDİĞİ GİBİ DENETİM KURULUMUZUN ANCAK, İDDİALARIN ARAŞTIRILMAMASI DURUMUNDA BURSASPOR KULÜBÜ'NÜN İTİBARININ VE BURSASPORLULAR'IN KULÜPLERİNE OLAN GÜVENLERİNİN ZEDELENECEĞİ KURULUMUZCA ÖNGÖRÜLMÜŞTÜR. AYRICA, GENEL KURULDA TARAFIMIZI SEÇEN İRADEYE KARŞI OLAN SORUMLULUĞUMUZ GÖZ ARDI EDİLECEK BİR DURUM DEĞİLDİR. BU NEDENLE İDDİALARIN EN AÇIK, NET VE TARAFSIZ BİR ŞEKİLDE ELE ALINMASI AMACIYLA AŞAĞIDAKİ ANA BAŞLIKLAR HAKKINDA ÇALIŞMALAR YAPILMASINI TEMİN ADINA GEREK BURSASPOR YÖNETİM KURULU BAŞKANLIĞI'NIN GEREKSE BURSASPOR KULÜBÜNÜN YETKİLİ KURULLARININ GEREKLİ KATKIDA BULUNABİLMESİ ADINA ÇAĞRI YAPMAKTADIR.

1. KONUNUN YARGIYA İNTİKAL ETTİRİLMESİ DURUMUNDA İDDİALAR (TAŞINMAZ MÜLKİYETLERİNİN KİME AİT OLDUĞU, EDİNİM ŞEKLİ VE TAŞINMAZLARIN EDİNİM TARİHİNDEKİ DEĞERLERİ) İLE İLGİLİ MADDİ GERÇEKLİK; ANCAK YARGILAMA İLE ORTAYA ÇIKARILABİLECEK BİR OLGUDUR.
BAHSİ GEÇEN KONUNUN YARGIYA TAŞINIP TAŞINMADIĞI, TAŞINMIŞSA SORUŞTURMA YA DA ESAS NUMARASININ DENETİM KURULUMUZA YAZILI OLARAK BİLDİRİLMESİNİ TALEP ETMEKTEYİZ.

2. İDDİALAR İLE İLGİLİ 02.11.2018 CUMA GÜNÜ HASAN PARLAKAY'DAN SÖZ KONUSU TAŞINMAZLARIN MÜLKİYETİNİN AİDİYETİ, TAŞINMAZLAR KENDİSİNE AİT İSE EDİNME ŞEKLİ HAKKINDA BİLGİ İSTENİP İVEDİLİKLE DENETİM KURULUMUZA HİTABEN YAZILI OLARAK BİLGİ VERİLMESİ, GELEN BİLGİNİN KAMUOYU İLE PAYLAŞILACAĞI KENDİSİNE BİLDİRİLMİŞTİR. DEVAMINDA KONUNUN KULÜP İÇİ SORUŞTURMASI AÇISINDAN, ARAŞTIRMA VE SORUŞTURMA YETKİSİ TÜZÜK GEREĞİ YÖNETİM KURULU KARARIYLA ANCAK DİSİPLİN KURULUNCA YAPILABİLECEKTİR.

3. DERNEKLER MASASINA İADELİ TAAHHÜTLÜ MÜZEKKERE YAZILARAK HASAN PARLAKAY'IN BURSASPOR KULÜBÜ DERNEĞİNDEKİ GÖREVİ SEBEBİ İLE SUNDUĞU MAL BEYANI BİLDİRİMİNİN BİR ÖRNEĞİNİN BURSASPOR İBRAHİM YAZICI TESİSLERİ ADRESİNE DENETİM KURULUNA HİTABEN YİNE İADELİ TAAHHÜTLÜ OLARAK GÖNDERİLMESİNİ İSTEMEKTEYİZ.

4. 2016 YILINDA RESMÎ İNTERNET SAYFAMIZDA DA YAZDIĞI ÜZERE CEMİL PARLAKAY TARAFINDAN ÇANAKKALE İLİNDE 10.600 M2 TAŞINMAZIN KULÜBÜMÜZE BAĞIŞLANDIĞI HABERİ GEÇİLMİŞTİR. BU TAŞINMAZIN KULÜP RESMİ DEFTER VE KAYITLARINDA YER ALMADIĞI İÇİN O TARİHTE DEVRİNİN YAPILIP YAPILMADIĞI, YAPILMADI İSE NEDENİNİN ARAŞTIRILMASINA KARAR VERİLMİŞTİR. DENETİM KURULU OLARAK YAPTIĞIMIZ ARAŞTIRMA NETİCESİNE GÖRE KULÜP RESMİ BELGELERİNDE YAPILAN İNCELEMEDE BİGA KAYMAKAMLIĞI İLÇE TARIM VE HAYVANCILIK MÜDÜRLÜĞÜ'NÜN 23839190.240/4902 KONUSU TAŞINMAZ BAĞIŞI OLAN VE BİGA TAPU SİCİL MÜDÜRLÜĞÜ'NE HİTABEN 08.09.2016 TARİHİNDE YAZMIŞ OLDUĞU YAZIDA KENDİLERİNİN "ÇANAKKALE İLİ BİGA İLÇESİ DİKMEN KÖYÜ 49 PARSEL NUMARALI 10.600 M2 MİKTARINDAKİ TARLA VASIFLI TAŞINMAZIN BAĞIŞINDA HERHANGİ BİR SAKINCA BULUNUP BULUNMADIĞI KONUSUNDA MÜDÜRLÜKLERİNİN GÖRÜŞÜNÜN SORULDUĞUNU" BELİRTMİŞTİR.

TARIM REFORMU GENEL MÜDÜRLÜĞÜ'NÜN 03.02.2005 TARİH VE 34332559.0100701/38 SAYILI UYGULAMA TALİMATININ 2. MADDESİNİN Ç BENDİNDE "AYNI KİŞİYE AİT BİRDEN FAZLA TARIMSAL ARAZİ OLMASI HALİNDE, EKONOMİK BÜTÜNLÜK DEĞERLENDİRMESİ SONRASINDA TARIMSAL ARAZİLERİN EKONOMİK BÜTÜNLÜĞE HAİZ OLMAYAN KISIMLARININ DEVRİNE İZİN VERİLİR" DENİLMEKTEDİR. BU HÜKÜM DOĞRULTUSUNDA YAPILAN İNCELEME NETİCESİNDE; "ÇANAKKALE İLİ BİGA İLÇESİ DİKMEN KÖYÜ 49 PARSEL NUMARALI 10.600 M2 MİKTARINDAKİ TARLA VASIFLI TAŞINMAZIN BAĞIŞLANMASINDA SAKINCA VARDIR" CEVABI VERİLMİŞTİR. BU SEBEPLE TAPU DEVRİ GERÇEKLEŞMEDİĞİ TESPİT EDİLMİŞTİR.

RESMİ İNTERNET SİTEMİZDEN OCAK 2016 TARİHİNDE BAĞIŞLANACAĞI TAAHHÜT EDİLEN BU TAŞINMAZIN HUKUKİ İMKÂNSIZLIK NEDENİ İLE DEVRİNİN YAPILMADIĞININ DÖNEMİN KURULLARI TARAFINDAN KAMUOYU İLE PAYLAŞILMASI GEREKİRKEN HERHANGİ BİR AÇIKLAMA YAPILMAMASI KAMUOYUNDA ŞU AN İDDİALARA SEBEBİYET VERMİŞTİR. YÖNETİM KURULU'NUN BU TARZ DURUMLARDA GEREK GENEL KURULU GEREKSE KAMUOYUNU BİLGİLENDİRMESİ KONUSUNDA HASSASİYET GÖSTERMESİ GEREKMEKTEDİR.

AYRICA SÖZ KONUSU TAŞINMAZIN BAĞIŞ VAADİ TARİHİNDE VE ŞU AN KİMİN ADINA KAYITLI OLDUĞU HAKKINDA TARAFIMIZIN BİLGİLENDİRİLMESİNİ TALEP ETMEKTEYİZ.

YAPMIŞ OLDUĞUMUZ TOPLANTI SONUCUNDA SN. HASAN PARLAKAY'IN VERMİŞ OLACAĞI CEVABIN KAMUOYU İLE ŞEFFAF BİR ŞEKİLDE PAYLAŞILACAĞI, CAMİAMIZI ÖNYARGILARDAN UZAK SUKÜNETLE SÜRECİ TAKİP ETMEYE DAVET ETMEKTEYİZ. SONRASINDAKİ KULÜP İÇİ SORUŞTURMA YETKİSİNİN YÖNETİM KURULU'NUN GÖREVLENDİRMESİ İLE ANCAK DİSİPLİN KURULU'NUN YETKİSİNDE OLDUĞUNU KAMUOYU İLE PAYLAŞMAKTAYIZ.

DENETİM KURULUMUZ TÜM TOPLANTILARINI 5 KİŞİLİK ÜYE İLE YAPMAKTA OLUP KURULUMUZ İLE ALAKALI GEREK YÖNETİM KURULU GEREKSE İDDİANIN TARAFLARI GEREKSE YAZILI VE GÖRSEL BASINCA DENETİM KURULU ÜZERİNDE ALGI OLUŞTURULMAMASI ÖNEMLE RİCA OLUNUR. ARAŞTIRMALARIMIZDA TEK MENFAAT BURSASPOR KULÜBÜ'NÜN KURUMSAL İTİBARININ ZEDELENMEMESİ VE BURSASPOR KAMUOYUNUN EN ŞEFFAF VE TARAFSIZ BİR ŞEKİLDE BİLGİLENDİRİLMESİDİR

05.11.2018

BURSASPOR DENETLEME KURULU

BAŞKAN: YALÇIN CAMBAZ
MUHASİP: TAYFUR SERDAR GÜLLÜLÜ
ÜYE: AHMET COŞKUN
ÜYE: RECEP GÜLLER
ÜYE: UĞUR ÖZER

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER