banner2

BURSASPOR 1 - 'VAR' 2

BURSASPOR 1 - 'VAR' 2

Dünya Kupasının teri kurumadan VAR'ı da kendimize benzettik. Oysa Dünya Kupasında 'VAR' bir çok bilinmezi çözmüş ve çoğunda da hakemleri yanlıştan geri döndürmüştü. 

Türkiye'de 'VAR' uygulamasının haramilerin hukukunu ortadan kaldıracağını düşünürken, haramilerin yardakçısı olması çok acıdır.

Maçtan önce iyi oynayalım yeter, en azından gelecek maçlar için umutlanırız diyorduk ama bu ama bu FB'den puan ya da puanlar alması işten bile değildi. Ahı gitmiş, vahı kalmış bir takımla oynadık. 

İlk golü de bulduk ama 'HAKEM + VAR + VAR ODASI' üçlüsünün yarattığı bir penaltı ile dengeyi kurdular. Ardından öncesinde faul kokusu olan ikinci gol geldi ama VAR yoktu ve durum 2-1 oldu ama FB hala sahada yoktu. 

Bursaspor'un doğru bindirme yaptığı bütün ataklarda FB'yi zorladık.

Hatta arada bir de penaltı aldık ama 'VAR' talimatıyla aldığımız penaltı aleyhimize ofsayta dönüştürüldü.

FB oyunu 2-1'de tutmak için bir yerlerini yırttı. Futbol oynamamak için her şeyi yaptılar...

70'lerde bile faul ve korner atışlarını utanmadan köşe gönderinin üçgeni içine sıkıştırıp zamandan çalma aczleri görülmeye değerdi.

Son 15'de risk alarak öne çıktık ama onlar antifutbolu ilke edindiklerinden inanarak vurmadıları toplar tehlikeye dönüşmedi.

Maç gitti derken 90 + 5'de cezaalanına yapılan bir ortaya Volkan, Skirtel ile yükseldi Skirtel, havada Volkan'ı bozunca elinden kaçırdığı top önce Skirtel'in kafasına çarptı, ardından kolu ile yumuşatarak önüne aldığı topu kornere attı. Aziz Behiç başta olmak üzere penaltı itirazları oldu. Bu arada Aziz Behiç sarardı. 

Ve komedinin son perdesi şöyle oldu: Korner atılacakken içerdeki VAR'cılar hakeme sinyal gönderdiler ve pozisyon sıkıntılı dediler ki; muhabbet başladı. İçerden 'birader bir daha baksan iyi olur' dediler. Hakem eliyle tv resmi çizdi ve monitörün karşısına koştu. Adalet tecelli edecek derken korneri işaret etti ve ardından maçı bitirdi.

1. Lige yenilgi ile başladık.

2. Çok kötü bir takıma yenildik.

3. Biz de ahım şahım bir oyun oynamadık.

4. VAR sistemi bizde hırsıza maymuncuk görevi yaparak soyguna alet olacak gibi başladı.

5. Bu maç bizi aldatmasın,  eksiğimiz fazla yapacak daha çok işimiz var.

Güncelleme Tarihi: 13 Ağustos 2018, 20:52
YORUM EKLE
YORUMLAR
Nehir cetintaş
Nehir cetintaş - 3 yıl Önce

Osman Gürcay a tamamen katılıyorum güzel bir yorum kutluyorm

SIRADAKİ HABER