banner2

Bursaspor’u kim öpüyor?

Bu kriz ortamında böyle değerli bir mülk kısa sürede iki takla attırılıyor ise o işin içinden hayır çıkmaz.

Bursaspor’u kim öpüyor?

Bursa’da adının geçtiği, sıfatını eklediği kapısına eli değen herkesi abat, kimisini Bakan, kimisini Vekil eden, kimine şan kimine nam, kimine para veren Bursaspor’u günümüzde öpmek moda oldu.

Tribünleri bölüp parçaladıktan sonra kulübü istediği gibi yönetenler Bursaspor’u kemirmeye devam ediyorlar.

Elbette yalnız ve itilmiş Bursa’mın tek gündemi Bursaspor değil ama ortalıkta öyle kirli ilişki iddiaları var ki; dokunmadan edemiyorum.

Öncelikle bugünün Bursaspor gündeminin manşetini okuyalım!

Sonradan olma aday Hüseyin Akdemir, seçimde itina ile ikinci olduktan sonra ortadan kaybolmuştu. Bu ani kayboluş bir sürü acabayı gündeme getirmişti. Hatta kendisinin Truva’yı fethettiği bile iddia edilmişti ama bir anda bombayı patlatarak bütün havadis aleminin gündemine oturdu.

Ben Bursaspor’a karşılıksız 1 milyon verdim dedi. Yahu yarım asırlık ömrümde Bursaspor’a karşılıksız vereni görmedim. Bu adam tarihe birinci sıradan geçecek bir adamdır dedim.

Mazrufa bakınca zarfın çakma olduğu ortaya çıkıyor. Efendim Bursaspor Otoparkı BŞB tarafından bir şekilde yani Bursaspor’un sürekli gelir kaynağı elinden alınıp, karşılığında bir yılda dolup bitecek hafriyat döküm sahası verildi. Daha sonra mevzuata uymuyor diye hafriyat alanı da uçtu gitti diyorlar.

Bu arada taraftar uyuyor, tribünler uyuyor, Divan’ın uyandığını zaten hiç görmedik. Basın yazarsa egemenler kızarım reklam vermem diyor.

Başkan Tarkan’ın kuzu kuzu ikilemesi gibi Otopark’ı teslim ediyor.

Otopark bu kriz ortamında ihaleye çıkıyor ve Kutlucan Holding otoparkı satın alıyor.

BŞB forma reklamı horoz şekeriyle Bursaspor’u öpüp şutladıktan sonra kimin alacağının önemi yok deyip sineye çekiyoruz.

Amaaaaa…

Tapu kayıtlarındaki değişiklik gündeme oturunca ve Otoparkın yeni patronunun Hüseyin Akdemir olduğu ortaya çıkınca Bursa hafif gözünü açıp ‘Bu ne iş usta’ demeye başlıyor.

Şimdi üç beş ay içinde böylesine değerli bir kamu mülkünün el değiştirmesinde bir numara yok diyen varsa bilelim.

Bunun en masum izahı BŞB nin burasını ihtiyaçtan kelepir fiyatla satmış olma ihtimalidir. Diğer olasılıkları yazmak bile yüzümü kızartır.

Akdemir, bu Otoparkın ikinci el devir işlemleri sırasında da Bursaspor Başkanı Ali Ay’a 1 milyon toka edildiğini ifade ederek kendini kahraman ilan ediyor.

Düne kadar loca bile almadığı bildiğim Akdemir, verdiğinin katını kazanmasa Bursaspor’a bir şey vermez.

Başlıkta yazdığım gibi Bursaspor’u öpmeyen cennete bile giremez diye düşünmeye devam edeceğim.

Güncelleme Tarihi: 24 Ekim 2018, 20:23
YORUM EKLE
YORUMLAR
Haluk Doğrugiden
Haluk Doğrugiden - 3 yıl Önce

Bu olan bitenden Bursa, spor basını niçin ilgilenmez..Söz konusu Bursaspor ise herkesin,siyâset dahil şapkasını önüne koymalıdır...Bursaspor'u menfaati uğruna kullananın bu şehirde işi olamadığı gibi,Bursaspor sevgisinin göstermelik olduğu böylesi duyumlarla perçinlemiş olmuyor mu...?Divan kurulunun bu haberi en kisa zamanda ciddiye alıp araştırıp açıklama yapması tüm camianın en tabi hakkıdır.

SIRADAKİ HABER