banner2

Kardeşten ‘iki’ uyarı tokadı! geldi.

Bu sezon o sezon olsun diyerek şampiyon olan ARMA, şimdi bu sezon o sezon olmasın diye düşmemek için dua ediyor. Genel Kurulda yaptığı konuşmasını bizimde biraz sert bulduğumuz Selim Kurtulan kardeşimizin az bile söylemiş olduğunu şimdi anlıyoruz.

Kardeşten ‘iki’ uyarı tokadı! geldi.

Bursaspor kendi evinde ilk ciddi hazırlık maçını dünya ahiret spor kardeşi Ankaragücü ile oynadı. Süper Lige bu sene çıkan Ankaragücü’nün ilk onbirinde bizim burun kıvırdığımız Ricardo Faty ve çıktığı ligde geçen yılın asist kralı olan Erdem Özgenç’in oynaması dikkat çekti. Zaten Ankaragücü ilk yirmi dakikada durumu 2-0 yaparak Bursaspor’un fişini çekti.

Bu maç sezonun geçen iki sezondan çok daha zorlu geçeceğini ve bizi ligde bırakan ilk yarı puanlarını zor toplayacağımızı bir kez daha gösterdi.

Bir daha adını anmayacağımız ‘O’ adam ve Yönetimi takımı bitirdikten sonra kötü enerjilerini tribünlere de göndermiş olacaklar ki; kardeş takım ile yapılan hazırlık maçında tribünlerde kavga çıktı ve bazı taraftarlar gözaltına alındı.

Ankaragücü halimize acımasıydı beşlik olacağımız maçı 2-0 yenik bitirdik. O kadar kötüydük ki: haftaya oynayacağımız FB’nin hocası Cocu’nun yanındakilere oyuna inanmayarak Bursaspor’un kendisini gizlediğini ifade ettiği konuşuldu.

Bu tespit Ankaragücü maçında Bursaspor’un futbol adına hiçbir şey yapmadığının en net göstergesidir.

‘O’ Adam ve Yönetiminin bu işte zerre kadar suçu yoktur. Onun iki yıl Bursaspor’a çektirdiği azaptan sonra aday olmaya yüzü yoktu ama bıraktığı bu enkazın altına girecek kimse olmadığını düşünerek Divan Kurulunu fırçalayacak kadar haddini bilmedi. Üç aday çıkınca son ana kadar bekledi ve ömürleri boyunca Bursaspor’u kullanan Baronların talimatıyla aday oldu.

Bu sezon o sezon olsun diyerek şampiyon olan ARMA, şimdi bu sezon o sezon olmasın diye düşmemek için dua ediyor.

Genel Kurulda yaptığı konuşmasını bizimde biraz sert bulduğumuz Selim Kurtulan kardeşimin az bile söylemiş olduğunu şimdi anlıyoruz.

‘O’ adam geçen yıl pilot takımı Yeşil Bursa’yı küme düşüren yöneticisini baş tacı etmiştir.

Bursaspor bu Yönetim ve Kadrosuyla Süper Lig kadrosu değilken hala gidecek oyunculardan bahsedilmesi trajiktir.

İçimizi en acıtan şeylerden biri de bu seneye kadar T.D. lüğüne inandığım Samet Aybaba’nın ‘O’ adamın adına ve yerine konuşarak Harun için BJK den teklif beklediklerini söylemesidir.

Samet! Sen kimsin ki adam alıp adam satıyorsun?

Belli ki kasaya para girerse ballı kontratının ilk ödemelerini alıp sıvışayım diye düşünüyorsun.

Basketbol için beni bu kamburdan kurtarın diye feryat eden ‘O’ adam, aynı gün şampiyonluk garantisi ile elini taşın altına koyanlar ile başarılı olurlar endişesi ile anlaşma yapmaktan kaçınmıştır.

Bursaspor’un bu belalardan kurtulması için kimseye yalvarmıyoruz.

Herkes kendi işine baksın. Eylül’deki Mali Genel Kurul’da yapılacak denetim raporları ve tespitlerle O adam ve ekibi kaçacak delik arayacaklardır.

O gün biraz geç de olsa Bursaspor’un gerçek sahipleri ortaya çıkacak ve treni rayına koyacaklardır.

Güncelleme Tarihi: 07 Ağustos 2018, 10:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER