banner2

OHH BEEEE ! 3-2

Çok zor atıp, çok kolay gol yiyoruz. Bu hal ve gidiş sezon sonuna kadar bize cehennem azabı çektirmeye devam edecektir.

OHH BEEEE ! 3-2

Ligin altında cadı kazanı kaynamaya devam ediyor. Her takım her takımı yeniyor ya da puan alıyor. Ligin ilk yarısında düştü denilenler bugün dereceye oynuyor. Bütün bu hengamede şans bir tek bize gülmüyor.

Fırsatlar geldiği anlarda bile şans bize şaşı bakıyor. Sivasspor maçı bizim tam olarak devam maçı değildi ama eğer üç puan alamasaydık bir anlamda tamam ve veda maçı olabilirdi.

Bir maç oynuyorsunuz topla oynama oranı yüzde 74 e yüzde 26 öndesiniz ama defans ikramıyla 6 ncı dakikada 1-0 yenik duruma düşüyorsunuz.

Haydi baştan diyorsunuz ve beraberlik golünü sürekli ıslıklanan Yusuf Erdoğan’ın muhteşem asisti ile buluyorsunuz.

İkinci devreye aynı baskı ile devam ediyorsunuz ve penaltı kazanıyorsunuz belki de atıp fark yapacaksınız ama olmuyor, talih oldurmuyor ve penaltıyı atan Sakho’ya kaleci dur diyor.

Tehlikenin farkındasınız ve saldırmaya devam ediyorsunuz ve 2-1 i buluyorsunuz.

Ama ille de Samet Hoca’yı ağlatacaksınız ya!

Uzatmalarda aptalca bir gol yiyorsunuz ve yine kanınız çekiliyor.

+7 de ilk kez şans yüzümüze gülüyor ve bu kez onlar gerçekten çok aptalca bir gol yiyorlar ve maçı 3-2 kazanıp üç puan alıyoruz.

Ve Samet Hoca hıçkıra hıçkıra ağlıyor.

Bu galibiyet umudumuzu geleceğe taşımak açısından çok önemlidir. Kuş taşı vurmazsa Akhisar ve Erzurum yolcudurlar ama üçüncü takım için altı aday var. Biz de bu adaylardan biriyiz.

Bu galibiyetten sonra Ankaragücü deplasmanı ve evimizde Galatasaray maçında puan ya da puanlar almazsak kara bulutlar tepemizden kalkmaz.

Çok önemli bir uyarı; bu maçta da birinci ve üçüncü bölgede yine iyi değildik. İkinci bölgede takılanlara puan vermiyorlar. Çok zor atıp, çok kolay yiyoruz.

HAKEM: Mete Kalkavan

BURSASPOR: Okan Koçuk, Barış Yardımcı(74’Allano Lima), Umut Meraş, Ertuğrul Ersoy, Aurelien Chedjou, Abdullahi Shehu, Aytaç Kara, Henri Saivet(90’Furkan Soyalp), Stephane Badji, Yusuf Erdoğan(82’Iasmin Latovlevici), Diafra Sakho

Yedekler: Muhammed Şengezer, Santiago Vergini, Iasmin Latovlevici, Furkan Emre Ünver, Ramazan Keskin, Onur Atasayar, Allano Lima, Burak Kapacak, Furkan Soyalp, Umut Nayir

Teknik Direktör: Samet Aybaba

Sivasspor: Tolgahan Acar, Douglas, Mattias Bjarsmyr, David Braz(68’Fatih Aksoy), Ziya Erdal, Mert Hakan Yandaş(63’Özer Hurmacı), Fousseni Diabate, Delvin Ndinga, Hakan Arslan, Emre Kılınç, Arouna Kone(13’ Erdoğan Yeşilyurt)

Yedekler: Ali Şaşal Vural, Uğur Çiftçi, Fatih Aksoy, Paul Papp, Sergiy Rybalka, Gabriel Torje, Erdoğan Yeşilyurt, Özer Hurmacı, Sergio Rochet

Teknik Direktör: Hakan Keleş

Goller: 6’Emre Kılınç, 89’Delvin Ndinga, 90+7’Aytaç Kara (Sivasspor) 19’Abdullahi Shehu, 62’Henri Saivet (Bursaspor)

Sarı Kartlar: 29'Aytaç Kara, 65'Umut Meraş, 81' Allano Lima (Bursaspor) 81' Tolgahan Acar (Sivasspor)


 

Güncelleme Tarihi: 02 Mart 2019, 18:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER