banner2

Rusya dişimizi morfinsiz çekti! 1-2

Rusya dişimizi morfinsiz çekti! 1-2

Trabzon’da oynanan Milli Maçta Rusya’ya 2-1 yenildik. Rusya’nın Dünya Kupasında çeyrek final görmesi elbette tesadüf değildi ama bizim hala hazır olamamamız endişe vericidir.

Milli Takım Teknik Direktörü Lucescu’ya herkesin salladığı günlerdeyiz. Türk Futbolunun dibine dinamit çakan kulüpleri borç batağına sürükleyen, ülkeyi yeteneksiz ya da günü geçmişlerin pazarı haline getiren sonunda da bir karış ileri gidemediğimiz sınırsız yabancının Mimarı Fatih Terim Efendiye kimsenin çıtı çıkmıyor.

Muhterem ne olsa İmparator ya!

Maçtan sonra Lucescu doğruları söylüyordu.

Aynı takımdan 5-6 kişiyi oynatmak isterdim ama öyle bir şansımız yok. O nedenle iyi takım olmak için zaman uzuyor. Diyen Lucescu sınırsız yabancıya en güzel göndermeyi yaptı.

İspanya’da bir zamanlar yabancı cenneti idi ve kulüp takımları başarılı olsa bile Milli Takımlarından başarı gelmiyordu. Ama onlar takımlarına çok kaliteli adamlar alıp, kendi oyuncularını monte ettiler ve sonunda Dünya ve Avrupa Kupasını kaldırdılar.

Biz kepekle maymun yakalamaya devam ettiğimiz sürece Türk Futbolundan kimse başarı beklemesin. İyi yabancı bile alsak kısa zamanda onları kendimize benzetiyoruz.

Güncelleme Tarihi: 10 Eylül 2018, 10:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER