banner2

‘Sekizde sekiz’ yerine ‘Sinek 8 li’ olduk! 1-2

Samet Hoca’ya bir sözümüz olacak. Futbol dilinde sekizde sekiz gibi tabirler yoktur. Maç maç gidiyoruz! Önümüzdeki maça bakacağız! Demek varken....

‘Sekizde sekiz’ yerine ‘Sinek 8 li’ olduk! 1-2

Atarken destekli atacaksın ve sağlam basacaksın. Destekli atmazsan, tüfek geri teper seni devirir. Yere sağlam basmazsan sadece kaybettiğinle kalmazsın geleceğini çamura yatırırsın.

Bursaspor Teknik Direktörü Samet Aybaba geçtiğimiz hafta takımın iyi oyununu referans gösterip ‘Zorlu seriyi bitirdik virajı geçtik ve önümüzdeki maçlarda sekizde sekiz yapmak istiyoruz.’ buyurdular.

Oysa belki futbol iyiydi ama sonuçlar ve kasada toplanan hasılat hiç de o kadar iddialı konuşmayı gerektirecek kadar iyi değildi. Öte yandan GS ye 5 çeken TS, birkaç hafta sonra Evkur Y. Malatyaspor’dan 5 yiyordu. Yolcu dediğimiz Erzurumspor düşme hattının üzerine çıkıvermişti. FB yi üçleyip gönderen Çaykur Rizespor, evinde Başakşehir’e teslim oluveriyordu. Diplerde dolanan bu sezonun Avrupalısı Akhisarspor, evinde BJK yi duman etti.

Sözün özü herkesin herkesi yenebileceği bir sezon yaşıyoruz.

Hal böyle iken mütevazi kadromuzla, delik bütçemizle, kurutulan kaynaklarımızla bu sezon sonunda ligde kalmanın başarı olduğuna inandığım bir sezon yaşıyoruz.

Evimizde oynadığımız Kasımpaşa maçını kaybettik. Bu sonuç dünyanın sonu değil ama bizi kendimize getirmezse ligde sonumuzu düşünemiyorum.

Bu tür süreçler için önümüzdeki günlerde daha iyi olacağız sözü bizim için geçerli değildir. Önümüzdeki karanlık tüneli gördükçe bu hafta ligin son maçını oynayıp sezonu bitirmek istiyorum.

Ali Ay ve Ekibini kırk yıl arasan bu şekilde kurgulayamazsın. Bu kadar kötü üç dönem hiç hatta düştüğümüz sezon bile yaşamadık. Uçan kuşa borcumuz var. Problemli olmadığımız tek bir transfer yok. Uzlaşma kültürü fakiri insanlar topluluğu basın toplantısı bile yapmayı beceremiyor. Çatal bıçak sesleri içinde çay höpürderek kendilerini ifade etmeye çalışıyorlar.

Başkan boyacı olduğu için bu işleri bilemeyebilir ama yönetimde bu işleri bir Allah’ın kulu çıkmaz mı yahu?

Maaşlı adamlarından umudumu keseli asırlar oldu.

Milli maç arasından sonra Akhisar yolcusuyuz. O Akhisar’ı üç sezondur ligde kupada yenemediğimizi biliyorsunuz değil mi?

Ve sonra Şifo Mehmet’in takımın başına gelmesiyle üç maçtır yenilmeyen ve lige tutunmak için direnen Erzurumspor geliyor.

O maç var ya!

O maç bizim için sezonun en önemli maçıdır. O maçta puan kaybedersek, ateş bacayı sarar.

Samet Hoca’ya bir sözümüz olacak. Futbol dilinde sekizde sekiz gibi tabirler yoktur.

Maç maç gidiyoruz!

Önümüzdeki maça bakacağız!

Demek varken, atıp tutmak seni tartışılır duruma getirir ve tek ayakta kişi olarak görülen zatıaliniz sorunlar yumağında kaybolur gider.

Güncelleme Tarihi: 12 Kasım 2018, 16:05
YORUM EKLE
YORUMLAR
Sevket sakaci
Sevket sakaci - 3 yıl Önce

Ancak bu kadar guzel bir ozeti guzel insan yapar tebrikler dostum

SIRADAKİ HABER