banner2

Tipik bir Ali Ay Vakası ile karşı karşıyayız.

Tipik bir Ali Ay Vakası ile karşı karşıyayız.

Bursaspor Başkan Adaylarından Lemi Keskin ve Arkadaşları B.B.G. Bursaspor Basketbol Girişimi adını verdikleri bir yapı oluşturup Bursaspor’a katkı koymaya karar vermişler.

Sezgin Izgara sahibi Bursaspor Amatör Şubelerden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Sezer Sezgin ile görüşerek  Ali Ay'ın  ‘Kurtarın beni ve kulübü bu kamburdan’ feryadına kulak vererek üç yıl için Basketbol Şubesinin bütün mali yükünü kaldırmak için yola çıkmışlar ve bununla ilgili bir taslak protokol hazırlayıp Ali Ay’dan randevu istemişler. Ali Ay’da gezdiği için uzun süre dönüş yapmamış ve ardından işi komisyona havale ederek Sezer Sezgin ile Müdür Erhan’ın ilgilenmesini istiyor.

Lemi Keskin Başkanlık yarışını kaybettikten sonra neden bir loca bile almadın eleştirisine karşılık 20 loca bedelini ve de üzerine ilk yıl şampiyonluğu garanti eden aksi takdirde yönetime fesih hakkı veren bir sözleşme hazırlayıp gönderiyor.

Ali Ay’dan dönüyor ama uzun süre B.B.G ye geri dönmüyor ve konuyu bilip soranlara Sezer Sezgin’i yetkili kıldığını ifade ediyor.

Sezer Sezgin başlangıçta anlaşma eğilimi gösteriyor ama geçen yıl ödenmeyen S.G.K. ve Vergi Borçlarını da B.B.G. nin ödemesini talep ediyor.

B.B.G. Sonuçta takım bizim borç bizim deyip o konuda formül bulmaya çalışırken birkaç gün daha süre geçiyor.

Ve sonunda Ali Ay Futbol Şubesinde gösterdiği başarıyı referans göstererek kendi yağımızla kavrulur ve Basketbol takımını şampiyon yaparız diyerek teklifi reddediyor.

Geçen senenin geçen haftasında sezon açan ve idmanlara başlayan Basketbol takımının bugün itibariyle anlaşılmış bir hocası ve basketbolcuları yokken, Ali Ay’ın şampiyonluk hedefini koyması komedidir.

Kulüp Personeli maaşlarını sormasın diye bir ikisi dışında onlarla selamı kesen, personelin 3 ay maaş borcu olan bir Başkan ve Yönetimin yıllık yaklaşık 5 milyonluk bir bütçe sunup gelirler dışından 3 milyonluk net katkıya hayır demesi tükürük köfteci mantığı bile değildir.

Bakıldığında kendi saflarını yönetime toplayan Ali Ay, sanıldığı kadar saf değildir. Borç diye verdiği paraların Kur & Faiz ilişkisinden doğan kârı Eylül Mali Kongresinde kabak gibi ortaya çıkacaktır.

Öte yandan;

Bu durumda Basketbol Şubesinin sümen altı edilen eski borçların ( SGK – Muhtasar – Diğer) net bir şekilde ortaya çıkmasından endişe etme ihtimali…

B.B.G. nin başarılı olma ihtimalini görerek, kendi başarısızlığının hesabını verme zorunda kalma ihtimali…

Son olarak da Bursaspor’un paraya ihtiyacı olmama ihtimali …

Bu teklife ret cevabı verdirmiştir.

Futbol Takımının içini boşaltan ve Harun dahil gideceklerin listesi elinde olan Ali Ay Bursaspor’un başına gelen en büyük talihsizlik olarak tarihe geçerken, giderayak Basketbolun da canına okumaya kararlıdır.

Sözleşme ve Bütçe:

BURSASPOR BASKETBOL ŞUBE BÜTÇESİ.docx

BURSASPOR BASKETBOL TAKIMININ YÖNETİM DEVRİ.docx

Güncelleme Tarihi: 07 Ağustos 2018, 10:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER