banner2

Yine çırak mı çıkarıldı? Büyüksün Bursaspor!

Ne kadar büyüksün Bursaspor! Her gelen senden bir şeyler alıyor ama bitiremediler...

Yine çırak mı çıkarıldı?  Büyüksün Bursaspor!

BŞB Meclis kararı ile yeni açılan iki hafriyat döküm sahasının gelirinin Bursaspor’a verildiği için mutlu olduğumuzu ve bu gelirlerin Bursa adına Yönetime verildiğini ve dikkatli harcanması çarçur edilememesi konusunda Ali Ay ve Yönetimini uyarmıştık.

Bu iyi niyetli görünen hamleyi alkışlarken, arkasındaki kazığı kararın tamamını okuduğumuzda gördük.

BŞB tarafından gelirinin Bursaspor’a verildiği Nalbantoğlu Bursaspor Katlı Otoparkı ihale yoluyla satışa çıkarılıyor. Yani Bursaspor çok yakın bir zamanda aylık gelirinin 100 bin lira civarında olan otopark ve gelirini unutacaktır. Buna karşılık da hafriyat döküm sahası geliri ayarlanarak öne çıkarılmasını hülle olarak yorumlamak yanlış olmaz.

BŞB nin onca borç yükünün altında hizmet yapabilmesi için bir şeyleri satması doğrudur ama zaten kasası bitmiş Bursaspor’un kaynağına göz dikilmesi ve buna Ali Ay ve Yönetiminin rıza göstermesi ibret vesikasıdır.

Öte yandan Bölükbaşı Yönetiminin başlattığı Keles Yenice Kendir Yaylasında Bursaspor Tesisleri kurulması Bursaspor açısından bu mali tablo şartlarında mümkün değildir. Orasının spor alanı olarak tescilinin ardından kitabına uydurularak kimlere yap işlet devret ile verileceğini hep birlikte göreceğiz.

Bursaspor’a verdiği söylenen paraları bankalardan Türk Lirası olarak kredi alıp dövize endeksleyip vererek servet edindiği iddia edilen Ali Ay’ın idari ve teknik iflasına bir de fesat iddiası eklememesi için bu konuda Bursaspor kamuoyunu tatmin edecek bir açıklama yapmasını bekliyoruz.

Bursaspor kendine hizmet edenlere bakanlık dahil her türlü makamı vererek vefasını hakkıyla yerine getirmişken, üzerinde akçeli oyun oynanmasını hak etmemektedir.

Güncelleme Tarihi: 01 Ağustos 2018, 13:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER