banner2

Bursaspor düşerse Bursa düşer!

Süper Ligin boyu kısaldıkça biz dibe çöküyoruz. 22 hafta bitti ve Bursaspor açısından işlerin iyi gittiğini hiç kimse söyleyemez ama bugün lig bitse kimseye ihtiyacımız olmadan ikili averaj ve topladıklarımızla ligde kalıyoruz.

Çaykur Rizespor bizim en ciddi rakiplerimizdendi ve onu yenerek üç değil totalde altıdan fazla puan alarak kredimizi artıracaktık ama olmadı.

Bu maça gelene kadar bu günlerin geleceğini görenler vardı. Başkan ve Yönetime eyyam, atar, gider yapmadan neler yapmaları gerektiğini söyleyenler, yazanlar çizenler vardı.

Ama Ali Ay akıl yolunu takip edeceğine, aklını çelen kurnazlarla yürümeyi tercih ederek bugünlerin mimarı oldu.

Ali Ay üç yıldır aynı yöntemleri kullanarak farklı sonuçlar elde edeceğine inandırılmış bir futbol ve idrak fukarasıdır.

İcra makamını düşük profillerden oluşturduğu Yönetim Kurulunun üzerine kardeş ve muhasebecisini oturtması asla bir tesadüf değildir.

Her şeye rağmen onun maçtan sonra evinin önünde ezik bir şekilde taraftarlardan talimat alıp gereğini yapacağını söylemesini içime sindiremiyorum.

Madem öyle yapacaktı…

Bursaspor Kongresinde onu yaklaşık aynı sözlerle uyarak Selim Kurtulan’ ın ne günahı vardı da; adamlarını onun üzerine saldı…

Divan Toplantısında kendisini eleştiren Divan Kurulu üyelerine neden hakaret etti.

Rekor oyla seçilmiş Denetleme Kurulu Başkanı Yalçın Canbaz’ ı neden hasım gibi gördü.

Çünkü çevresini saran kurnazlar onun gözüne far sıkıp kör etti ama o sahte ışığı hayat kaynağı güneş zannetti.

Ne yapmalıyız?

Bugün itibariyle zor bir fikstür ve çetin maçlar bizi bekliyor ama hala kaderimiz küçük kredilerle kendi elimizde ve hiçbir şey için geç değildir.

Ali Ay ve Yönetimi derhal Olağanüstü Genel Kurul kararı alıp süreci başlatmalıdır.

Aldı ya demeyin!

Olağanüstü Genel Kurul kararı gece yarısı evinin önünde lafla değil, karar defterine yazılıp imzalanarak alınır ve süreç başlatılır.

O halde derhal işlemler başlarsa hemen alınacak kararın süreci Mayıs ayı başında tamamlanır

Ali Ay zaten seçilmesi mümkün olmasa bile kongrede asla aday olmayacağını açıklamalıdır.

Ara transfer döneminde tahtamız kapalıydı ve transfer yapamadık. Takımı değiştiremeyeceğimize göre hocayı değiştirmek intihar olur. Samet Hoca ile lig sonuna kadar devam edilmelidir.

Hep destek tam destek bütün herkesin ortak paydası olmalıdır.

Seçimlere şimdiden hazırlanmalı ve bütün herkesin desteklediği tek adayla seçime gidilmeli, Başkan ve Yönetim Kurulu taraftar, oy baskısından uzak ve doğru isimlerden oluşmalıdır.

Yönetim Kurulu, başkan kadar Bursa’da karşılığı olan kurumsal ve kişisel başarıları olan insanlardan oluşmalıdır.

Önümüzdeki sezon şimdiden VEFA yılı ilan edilerek kentin bütün dinamikleri ortak ve organize birliktelik sağlanmalıdır.

Her ay her derdimize bir yama peşinde koşacağımıza bir sezon VEFA diyerek ve aklı rehber edinerek atılacak bir adım Bursaspor’un gününü değil geleceğini kurtarır.

Yoksa Bursaspor düşer, Bursaspor düşerse Bursa düşer!

YORUM EKLE