banner2

Bursaspor Kimsenin Umurunda Değil!

Son iki sezon gelen başarısızlıklardan sonra, bu yıl yaşanması olası sıkıntılar ve hatta küme düşme tehlikesi üzerine sohbet ederken, yaşı benden küçük ama meslek büyüğüm gazeteci kardeşim bana ‘Ağabey Bursaspor’u fazla önemsiyorsun, yazıyorsun, çiziyorsun hatta kavga veriyorsun ama inan bana Bursaspor kimsenin umurunda değil’ deyince adeta afalladım.

Bursaspor şampiyonluğa kadar olan süreçte her sezon üzerine nasıl koyarak yürüdüyse, şampiyonluktan sonra her sene geriye gidiyor ve iki sezondur küme düşmemeyi başarı olarak görüyor. Sen bunu eleştirerek dostlarını düşman ediniyorsun sözüne itiraz ettim ve şu işi bana bir anlat bakalım dedim.

Başladı anlatmaya…

Bursaspor’u herkes kağıt peçete gibi kullanıp atıyor. Siyasetten, İş Adamına, BŞB ‘den, BTSO’ ya, Tribünlerden, Üyelere hepsi lazım olduğunda ondan bahsediyor, Bursaspor’un büyük marka olduğunu iddia ediyor ama kimse elini taş altına koymuyor. Herkes kendini Bursaspor’un sahibi ilan ediyor ama onları Bursaspor’un borcu değil mirası ilgilendiriyor.

Bursaspor Başkanlarını TBMM ye göndermiş hatta Bakan yapmıştır ama onlar Bursaspor'a bakmamıştır.

Büyükşehir Belediye Başkanlarının her konuşmasında Bursaspor dünya markası olarak ilan edilir ama o markanın tozunu almak için bile bir şey yapılmaz

BTSO nun seçimlerinde bile Bursaspor'un gücü  kullanılır, üyelerin parası ile üç beş bin kombine alınır, bir iki deplasmana sponsor olunur ama onun dışında derdiniz nedir diye sormazlar.

Divan Kurulu Üyelerinin senato görevini yapması, Mali Genel Kurullarda mali ve idari yapıyı denetlemesi ve uyarması gerekirken, Başkanlara kayıtsız şartsız biat etmeleri sonucunda İhtiyar Heyeti muamelesi görüyor hatta arada sırada Başkandan fırça yemeği içine sindiriyor.

Genel Kurul Üyeleri seçimlerde vicdanla değil, vesayetle ve işaretle blok oy kullanıyor ve kötünün iyisini değil, içlerinde vesayetin emrinde olan en kötüsünü seçerek kulübe ihanet ediyorlar.

Bursa Tribünleri kendilerinde Başkan ve Hoca değiştirme, futbolcu kesme yetkisi görerek maçlarda infaz yapmayı alışkanlık haline getirmeleri sonucunda çoğu zaman kullanıldıklarının farkında olmazlar.

Büyük Bursaspor’un bir Teksas Tribünü kadar bile aktif Genel Kurul Üyesi olmaması acı değil midir?

Bursaspor Kombine Bilet Satışlarına taraftarın ilgisinin olmadığını, Belediye Müteahhitlerinin, bir iki gerçek Bursasporlu firmanın ve BTSO’ nun blok alımlarının satışları bir nebze artırdığını dünya  alem biliyor.

Ayrıca birkaç grubun organize bir şekilde küfür ederek ya da sahaya madde atarak kombine bilet sahibi taraftarın maç izleme hakkının gasp edilmesine kimsenin bir şey yapmadığını görüyoruz.

Büyük ve Şampiyon takımız diye konuşurken Başkan ve Yönetim Kurullarında kalite sürekli düşüyor.

Bu kentin saygın isimleri organize bir şekilde incitilerek, küstürülüyor ve sonunda Ali Ay ile Yönetim Kuruluna mahkum ediliyoruz.

Takımı taraftara, taraftarı medyaya, medyayı abilerine, iş adamlarını siyasete, siyaseti Bursa’ya şikayet eden bir Başkana sahibiz. Bu alem Katibini Futbol Sorumlusu yapacak kadar sorunlu ve demeç özürlü başkan bir başkan daha görmedi ve göremez.

Bugünkü durumda ve gelecekte yaşanacak travmalarda Ali Ay’ın zerre kadar suçu yoktur. Bu hesabı ona bu görevi verenler ve onu seçenler vermelidir. Bursaspor organize bir şekilde küçültülüyor farkında mısın? diye sordu.

Biz camia değiliz!

Bunlara bir itirazın var mı diye sordu ve ardından yumruğu vurdu. Büyük camialarda Başkan ve Yönetim Kurulu Üyesi olmak için para vermek yetmez kalite aranır ve sıraya girilir. Bizde ise özgül ağırlığı olmayan kişilerden oluşan yönetimlerden mucize beklenir dedi ve bir camia böyle mi olur diye ekledi.

Gençler bilmezler…

Geçmişte Bursalı biri FB ye başkan olmak için İstanbul Medyasına mama ve gaz vererek manşetlere çıktığında onun kalitesi Yönetim Kurulu Üyeliğine bile layık görülmemişti. Yine Banker Kastelli Başkan adaylığını bir kamyon paranın üzerine oturarak açıklamıştı ama aday bile olamamıştı.

Bunlar aklıma gelince afakanlar bastı ve yeter dedim ama…

Son cümlesi hepsinden ağırdı!

Biz küme düştük. Bursa’dan tık çıkmadı. Süper Lige çıktığımız son maçta tribünlerde kutlama yerine satılmışlar diye küfür vardı. Bu sezon düşersek yine kimseden tık çıkmaz çünkü Bursaspor kimsenin umurunda değil dedi.

Dostlar! Gazeteci Dostumun bu görüşlere şiddetle itiraz ettim. Arma sevdasını bildiğim büyüklerim, arkadaşlarım ve kardeşlerim adına ‘Bursaspor kimsenin umurunda değil’ sözünü asla kabul etmedim ama diğer sözlerinde haklılık payı var gibi geldi.

Siz ne dersiniz?

Bursaspor benim umurumda!

Sizin umurunuzda mı?

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ertuğrul Mat
Ertuğrul Mat - 3 yıl Önce

Eski Bursa' da sadece Spor yöneticilerinde değil, siyasette görev almak isteyenlerde de, para değil, kalite önem taşırdı.
" Doğuran kısrak UTANSIN.. "