banner2

Bursaspor ligde kalma Beratını Berat gecesinde aldı

Son 5 maçtır kalesini gole kapatıp yükselişe geçen Konyaspor karşısında, hırslı ve mücadeleci bir oyun ortaya koyan Bursaspor, üzerinde gezen kara bulutları bu sezon için dağıttı.

Stres bitti.

30 bin civarı seyircinin müthiş desteği ile Berat kandili gecesinde ligde kalma beratını Konyaspor’u yenerek almış oldu. 

Maçın hakemi, Ali Palabıyık  ilk yarı yönettiği  doğru ve isabetli kararlarına nedense ikinci yarıda devam etmedi.

Kafa toplarındaki el müdahalelerini hiç görmedi. 

Kıdemsiz yardımcı hakemin aleyhimize iki tane ofsaytı kaçırarak Bursaspor ve seyirciye dokuz doğurttu. 

Yusuf, Bursaspor’un ürettiği hemen hemen her pozisyonda vardı. Bazen topu ezdi, bazen umulmadık iyi işler yaptı. Hatalarına rağmen ikinci golde kaleye çektiği auta giden sert şuta kafayı vuran Ertuğrul’a gol pasını istemeden verse de galibiyette katkısı büyüktü. İyi niyetle çok koşması, mücadeleden kaçmaması kendisini bu kadroda vazgeçilmez yapıyor

Furkan oynadıkça gelişiyor.

Batalla ve Musa Sow bu maçta yaptıkları hücum pres, mükemmeldi. 

Shehu, son üç maçtır orta alandaki oyundaki devamlılığı ve top çalmadaki başarısı ile dikkat çekiyor. Yanındaki teknik becerileri yüksek oyuncularımız Furkan’ın ve Batalla’nın çok koşması onunda özgüvenini arttırdı. Orta alanda, alan ve adam paylaşımında Konyaspor’a üstünlük kurdular. Barış’ın çok etkili bindirmelerine isabetli ortaları son haftalardaki golcümüz Musa Sow’un tek vuruş ustalığı da eklenince üç puan kolaylaşmış oldu. Barış son haftaların en formda oyuncularından.

Mustafa Er, Stancu ve Delarge’yi hamle oyuncusu olarak  kullandı. Taktiksel olarak oyun alanını daraltınca takım boyu kısaldı ve bireysel yeteneklerimizin gücünü sahaya yansıtması kolay oldu.

Batalla’nın, Kembo’nun ve Furkan’ın verimliliği arttı.

Harun ilk topla buluşmasında dakikalar 50'yi göstermesi mücadele üstünlüğümüzü gösteriyor. Mustafa Er, son iki sezondur  sorumluluk alarak ateşten gömlek giyiyor. Bence yeni sezonda  kendisiyle başlanmayı hak etti. Üç kaliteli oyuncuyla  takviye edilecek bu kadromuz Batalla-Mustafa Er ikilisine teslim edilebilir. Seyirci dahil hiç kimse bu karara hayır demez. Futbolcu fabrikası Vakıfköy Mustafa Er ile antrenör okuluna neden dönmesin? 

Bursaspor taraftarı işini yaptığı zaman, tek kelime ile mükemmel. Bu taraftar ölüyü diriltir! Takımın nasıl ateşleneceğini uygulamalı olarak tüm Türkiye’ye canlı izletiyor.  

2010'da şampiyonluk ve sekiz sezon sonra ligde düşmediğimiz için sevinen olsak ta “Bursaspor’um biz senin rengine aşığız”

Bundan 30-35 yıl öncesinde rakip taraftarlar yan yana, iç içe maç seyrederken bugün deplasman takım taraftarları, demir ve kalın sicimlerle tecrit edilmiş tribünlerde misafir edilme kararı alanlar adım adım insanımızı kinlendirdiler,
düşmanlaştırdılar, kulüpleri borçlandırdılar.

Yasalardaki boşlukların doldurulmaması, kanun koyucuların Türk futbolundaki sorunlara çözüm için kafa yormak istememesi de eklenince, sözün kısası futbolumuzu bilinçli olarak yavaş yavaş  zehirlediler ve zehirlemeye de devam ediyorlar...

Kardeşlik yeniden öne çıkmalı.

Sonuç; Tedaviye cevap vermez olan kangrenleşmeye devam eden Türk futbolu…

YORUM EKLE